Dudak Üstü Tüyleri Jiletle Nasıl Alınır?

Dudak Üstü Tüyleri Jiletle Nasıl Alınır?
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 25 kez okundu.

Dudak üstü tüyleri jiletle nasıl alınır ? Dudak üstü tüylerini jiletle almak deyince bu sizi ürkütmesin. Şimdi bu işlemi nasıl yapabiliriz, işlem sonunda sonuçları neler olur, cildime zarar verir mi gibi aklınızdaki birçok soruya cevap bulacağız.Öncelikle araştırmalar gösteriyor ki; jilet kullanımı kıl köklerini kalınlaştırmaz ya da tüylerinizi çoğaltmaz. Sadece hazırda bulunan kıllarınızı belirginleştirir. Yani güneşin etkisiyle sarar ince tüyleriniz ve ucu sivri olan kıllarınız daha da belirginleşir. Yerine yeni güneşte sararmayan vücudunuzdaki doğal kıl renginizde, uçları daha küt olan kıllar demektir bu sadece. Bu yüzden daha sert ve gür çıktığını düşündürür bizlere. Ancak kıl sayısında ve ya kök sayısında biyolojik olarak değişme olmaz. Aynı zamanda jiletle alınan bölgede peeling etkisi olacağı için cildinizi canlandırır bile diyebiliriz. Bazı mitlere göre yine jiletin vücutta sarkma yaptığı söylenmektedir. Ancak normal peeling işlemi gibi düşünebiliriz bunu.  Ancak bu işler cildinizin kurumasına ve sık sık nem ihtiyacınızın artmasına sebep olacaktır. Bu yüzden her işlem sonrası dinlendirici ve dengeleyici losyon ve ya krem kullanmayı unutmamalıyız.

Yaz aylarında özellikle ter ve sıvıyla etkileşimi yeni alınan dudak üstü bölgelerinizde tahrişe sebep olabilir. Aynı şekilde kadınlara ek olarak fondöten ve ya pudra tarzı kozmetik ürünleri de kızarıklık yaratabilir. Diğer dezavantajı da yanlış bir işlem sonucu cildinizi kesebileceğiniz ihtimalidir. Bunlara nasıl dikkat etmeliyiz diye soracak olursanız; öncelikle cildinize uygun jileti belirlemeliyiz. Kayganlaştırıcısı olan ve en az çift bıçaklar size daha hızlı güvenli ve temiz bir bitiş sağlayacaktır. Dikkat ederek uygulamalıyız. Bunların yanında jiletle kullanabileceğiniz tahrişi azaltan köpükler, jel ve ya sabunlar kullanabilir, tüylerinizi kuru ve ya sadece suyla da alabilirsiniz. Bu sizin cilt tipinize ve jilet seçiminize göre değişim gösterecektir unutmayınız.

En önemli adım kesinlikle işlemden sonra nemlendirerek cilde denge sağlamaktır. Aşırı sıcak ve ya soğuk sudan uzak durmanızdır. Ağda ve ya iple almak gibi uzun süre beklemeniz gerekmeyecektir, sürekli tekrar ister ancak bekleme süresinden kurtarır sizi. Yine lazer işlemi düşünülüyorsa kesin sonuç vermesini sağlayarak büyük kolaylık sunar.Yine de jiletle dudak üstü tüylerinizi almanızın en büyük avantajı olarak en temiz yol olmasının, hızlı ve acısız bitiş sağlayacak olmasını gösterebilirim.

Dudak üstü tüyleri jiletle nasıl alınır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git