Dudak Üstü Tüyleri İple Nasıl Alınır?

Dudak Üstü Tüyleri İple Nasıl Alınır?
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 23 kez okundu.

Dudak üstü tüyleri iple nasıl alınır ?

Dudak Üstü Tüyleri Nasıl Yok Edilir ?

Bakımlı olabilmek için dudak üstü tüylerinin alınması kadınlar için oldukça önemli bir husustur. Fakat dudak üstü tüylerimden kurtulayım derken, farkında olmadan bu tüylerin daha fazla güçlenmesine sebep olan veya sağlıksız, riskli, cildi tahriş edici yöntemlere başvurarak cildin doğal yapısını bozan maalesef birçok kadın var.

Dudak Üstü Tüyler Nasıl Alınır ?

Örneğin kadınların tercihinde yaygın olan ağda yöntemi, kıl köklerini beslerken ve tüylerin daha sık çıkmasına ve aynı zamanda dudak üstü sarkmalarına sebebiyet verir. Öte yandan epilasyon aletleri, yay, cımbız, tüy dökücü krem gibi yöntemler hem tüylerin kırılmasına hem de daha güçlü çıkarak kalınlaşmasına neden olur. Sık tercih edilen bir diğer yöntem olan ip ise çoğu cilt uzmanının ve güzellik uzmanının ortak tavsiyesidir. İp ile alma yöntemi oldukça zararsız, kolay, ucuz, etkili ve tüyleri incelten bir yöntemdir. Bu yazımızda dudak üstü tüyleri iple nasıl alınır sizlere anlatacağım.

Dudak Üstü Tüyleri İple Alma

Peki, dudak üstü tüylerinden nasıl kurtulurum ? Bunun için annelerinizin dikiş ipi olarak kullandığı bir ipi dahi kullanabilirsiniz. İpten yaklaşık 4 karış uzunluğunda koparın. Ardından ipi ikiye katlayıp, ortadan döndürün ve işaret parmaklarınız ile baş parmaklarınıza geçirin. Üst iç dudak kısmını diliniz ile şişirerek, tüylerinizin, ipi kıvırdığınız yere sıkışarak kopmasını sağlayın. Aynı işlemi tüm dudak üstünüzde uygulayın. İlk denemelerde ipe tüy kıstırmak sizin için zor ve karmaşık gözükebilir fakat eliniz zamanla alışacaktır. Yalnız dudak üstünüzü alırken ipe dudağınızı kıstırmamaya ve iz yapmamaya dikkat edin. Dudak üstünüzü almaya diğer yöntemlerden ziyade iple devam ettiğiniz takdirde tüylerinizin büyük oranda inceleceğine tanık olacaksınız. Ayrıca, eğer dudak üstünüzü kuaförde aldırıyorsanız, tercihiniz sorulduğunda ipi söylemeyi lütfen ihmal etmeyin. Unutmayın ki ip ile tüylerin incelebilmesi için süreklilik şarttır. Kolay gelsin.

Dudak üstü tüyleri iple nasıl alınır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git