Dudak Üstü Tüyleri Acıtmadan Nasıl Alınır?

Dudak Üstü Tüyleri Acıtmadan Nasıl Alınır?
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 32 kez okundu.

Dudak üstü tüyleri acıtmadan nasıl alınır ? Öncelikle dudak üstünde hiç acı çekmeden tüy alımı mümkün değildir. Elbette tüy dökücü krem gibi acı hissettirmeden tüyleri alan bazı yöntemler mevcut fakat biz bunu kesinlikle önermiyoruz. Çünkü tüy dökücü kremler kıl kökünü güçlendirir ve tüyün çıkış süresini hızlandırır. Bu nedenle hem acısı diğerlerine oranla daha az olan, hem de kıl kökünü inceltip tüylerin çıkış süresini minimuma indiren yöntem olan ipi önereceğiz sizlere. İp ile dudak üstünüzü almaya alıştığınız takdirde zamanla acı hissetmez duruma geleceğine emin olabilirsiniz.

Peki, ip ile dudak üstü tüyleri nasıl alınır? Öncelikle seçtiğiniz ipin türü önemlidir, çünkü çok kalın ve naylonsu ipler tüyleri kıstırmada başarılı olamamaktadırlar. Mümkün olduğunca ince ve pamuksu ipleri tercih etmeye çalışın. 4 karış uzunluğunda kopardığınız ipi ikiye katlayıp iki ucunu birbirine düğümleyin ve ipi iki elinizin işaret ve baş parmakları içinde kalacak şekilde geçirin. Bir elinizi iki kez çevirerek ipin ortasında bir kıvrım oluşmasını sağlayın. Daha sonra dudak üstü tüylerinizin çıkış yönünün tersinde tüyleri almaya başlayın. Arada, işaret ve baş parmağınızı açıp kapayarak düğümün ileri geri gitmesini sağlamaya çalışın.

Tüyleri kıstıramadığınız takdirde dilinizden destek alarak (dudağınızın altına dilinizi yerleştirerek) bölgeyi gererseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz. Yalnız ipi çok bastırdığınız zaman bölgede iz yapabilir veya ilk denemelerde dudağınızı ipe kaptırabilirsiniz. Bu nedenle ilk kez deniyorsanız dikkatli olmaya özen gösterin.  Anlattığımız işlemi tüm dudak üstü bölgesinde deneyebilirsiniz. İşlem sonrası oluşabilecek kızarıklıklar için ardından krem sürmeyi ihmal etmeyin. Evet, hem minimum acı hem de tüyü almada maksimum etki gösteren ip ile dudak üstü alımını öğrendiniz. Denemekten korkmayın, kolay gelsin…

Dudak üstü tüyleri acıtmadan nasıl alınır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git