Dudak Üstü Ağdası Nasıl Yapılır?

Dudak Üstü Ağdası Nasıl Yapılır?
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 65 kez okundu.

Dudak üstü ağdası nasıl yapılır ? Dudak üstü, vücudun en hassas yerlerinden biridir. Tahriş olmaya çok açıktır, öte yandan bu bölgedeki tüyler de estetik zevki en çok bozan tüylerdir. Bu nedenle dudak üstü ağdası hem çok özenle yapılmalı hem de sık sık yapılmalı, bu bölgedeki tüylerin belirgin hale gelmesine izin verilmemelidir. Dudak üstü ağdası yaparken ağdanın sıcaklığı vücudun diğer bölgelerinde kullandığınız ağdaların sıcaklığından daha az olmalıdır. Çünkü dudak üstü hem daha çabuk kızarır hem de eğer çok sıcak olursa ağda sonrası iz bırakma ihtimali daha yüksektir. Üstelik çok sıcak ağda dudağa akar ve yapışıp tüyleri alamaz. Ağda uygulanmadan önce hafif nemli bir bezle dudak üstü iyice silinmelidir. Ardından, ağda ince bir sıra halinde uygulanmalıdır.

Genellikle bir sağ, bir sol bir de orta kısma olmak üzere üç küçük parça ağda yapılması tavsiye edilir. Böylece ağdanın çekilmesi daha kolay olacaktır. Ayrıca dudak üstünde çok fazla da bekletilmemelidir. Ortalama on saniye ile bir dakika sonra, ağdanın yapıştığına emin olduktan sonra ağda hemen çekilmelidir. Ağdayı çekerken tek hamlede, hızla hareket edilmelidir. Ya el ile direk çekilmeli ya da üzerine çekme kağıdı yapıştırılarak alınmalıdır.

Çekilme yönü tüylerin uzama yönünün tersi istikamette ve çabucak olmalıdır. Eğer tüylerin bir kısmı dudak üstünde kaldıysa bir kere daha ağda uygulanabilir. Yine nemli bir bezle dudak üstü silindikten sonra ikinci kez ağda uygulanabilir. Daha fazla kere ağda uygulanmaması tavsiye edilir. Ağda işlemi bittikten sonra ağda paketinde yer alan özel yağ ile dudak üstü iyice silinmelidir. Bu yağ su ile ya da sabunla yıkanmamalıdır. Yağ sürdükten sonra bir süre dudak üstünde beklemelidir. Genellikle kızarıklığın geçmesine dek beklemek yeterli olacaktır. Eğer daha da hassas bir cildiniz varsa tek sefer ağda uygulayıp kalan tüyleri başka bir yöntemle almak daha iyi olacaktır.

Dudak üstü ağdası nasıl yapılır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git