Dudak Kenarındaki Uçuk Nasıl Geçer ?

Dudak Kenarındaki Uçuk Nasıl Geçer ?
10 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 508 kez okundu.

Sevgili hanımlar ve beyler, dudak kenarında sık sık rastlanan uçuk problemi kadın erkek bir çok kişinin ortak sorunlarından biridir. Çeşitli sebepler ile dudak kenarında uçuk görünebilir. Bunun başlıca nedeni ise herhangi bir şeyden aşırı korkmaktır. Korkmak dudak kenarında uçuk oluşmasına neden olabilir. Uçuk çıktıktan yaklaşık bir hafta on gün kadar sonra kendiliğinden geçer. Bu süreçte ise dudağın kenarında ne yazık ki hoş bir görüntü oluşturmaz. Bu nedenle de bir çok kişi uçuğun bir an önce geçmesini ister. Peki, dudak kenarındaki uçuk nasıl geçer ?

uçuk nasıl geçer

Dudakta Çıkan Uçuk Nasıl Geçer ?

Uçuğun geçmesinin elbette bazı püf noktaları vardır. Şimdi sizlerle birlikte bu önemli püf noktalara bir göz atalım. Dudak kenarında uçuk sürekli olarak belirli aralıklar ile çıkıyor ise bunun kalıcı bir çözümü vardır. Dudakta çıkan uçuk için büyük çözüm yakma usulüdür. Diş hekimlerinin yardımı ile dudak kenarında oluşan uçuktan çok kolay bir şekilde kurtulmanız mümkündür. Yakma usulü dudak kenarında çıkan uçuğun sıcak bir cisim değmesi ile yok olmasıdır. Bu bir çok kişiye korkutucu gelebilir. Bu nedenle ne yazık ki bir çok insan bu çözüm yolundan kaçınmaktadır fakat sürekli olarak çıkan uçuğa en iyi çözüm yolu budur. Kesin ve etkili bir çözüm yolu arıyor iseniz yakma usulünü mutlaka denemelisiniz. Dudak kenarında çıkan uçuğa en iyi çözüm yolu budur.

uçuk merhemi kullanımı

Dudak kenarında çıkan uçuğu kısa süre içinde geçirmenin başka bir yolu ise, her gece yatmadan önce nemlendirici bir krem kullanmaktır. Nemlendirici krem sürmek dudak kenarında çıkan uçuğu kalıcı olarak geçirir. Dudak kenarında çıkan uçuğa en etkili çözüm yollarından biri de budur. Dudak kenarında oluşan uçuk kuruduğu zaman sertleşir ve iyileşmesi de daha fazla zaman alır. Bu nedenle en iyi çözüm yolu sürekli olarak uçuğu nemlendirmek ve yumuşamasını sağlamaktır. Böylece çok daha kısa süre içinde dudak kenarında çıkan uçuğunuz kendiliğinden geçecektir. Nemlendirici krem dışında vazelin kullanmakta etkili olacaktır. Her gece yatmadan önce ve her sabah uyandığınızda dudak kenarında uçuğun üzerine az miktarda vazelin sürmeniz uçuğun çok daha kısa süreler içinde yok olmasını sağlar. Dudak kenarında çıkan uçuğa en iyi çözüm yolları bunlardır.

Dudak kenarındaki uçuk nasıl geçer ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git