Doğru Erkeği Nasıl Bulursunuz ?

Doğru Erkeği Nasıl Bulursunuz ?
24 Mart 2016 tarihinde eklendi, 586 kez okundu.

Hayatın kimseyi pas geçmediği tek duygudur aşk. Öyle baş döndürücü, öyle güzel bir his ki bu duyguyu hissettikçe dünyanın anlamı değişir. Tek bir gülüşüne ömür sığdırabilmek, tek bir bakışına dünyaları yakmak başka bir duygu da mümkün değildir. Aşk …  Onu gördüğünüz de iklim bile değişebilir bedeninizde. Bir bakış ile kendinizi sıcak bir günde kutuplardaymış gibi hissedebilirsiniz. Böyle güzel bir duyguyu kendinize, kişiliğinize yakışacak biri ile taçlandırabilirsiniz. Peki doğru erkeği nasıl bulursunuz ?

Doğru erkeği tanımlayan bayanlar, çok yanlış pencereden bakıp çok yanlış tanımlamalar yaparlar. Hayatınız için doğru adam, romantik, yakışıklı, sürekli sürprizler yapan insan değildir. Hayatınız için doğru adam, sizin kişiliğinizle uygun olan insandır. Sizin yüreğinizi anlayabilecek, sizi tanıyıp sizin kişiliğinizle bütünleşecek adamdır. Peki hayatımız için doğru adamı nasıl buluruz ? Hayatımız için doğru adam kimdir ?

Doğru erkeği bulmanın ilk adımı, hayallerimizdeki beyaz atlı prensin sadece masallarda olduğuna inanmakla başlar. Hepimiz o masallara inandık ama o masallar bitti. Bu tür ön yargılarla sizin için doğru adamı bulamazsınız. Beyaz atlı prens yok, hayatınıza anlam katıp iyi günde kötü günde yanınızda olacak, sizi anlayacak insan var. Tahammül edemediğiniz de bile alttan almayı bilecek kadar ruh ikiziniz olacak insan var.

dogru-erkegi-bulmak

Doğru erkeği bulmak için öncelikle kendinizi iyileştirin. Mutlaka geçmişten kötü tecrübeleriniz, güvensizliğiniz vardır. Bunları tamamen silmek yerine sadece biraz törpüleyin. Eğer törpülemezseniz karşınızdaki her erkeğe, geçmişte bıraktıklarınızın penceresinden bakarsınız. Bu da sizi mutsuzluğa ve sürekli kötü bir durum yaşama korkusuna iter. Bu tür korkularla da kendinize doğru erkeği değil, sadece yaralarınızı iyileştirecek yara bandı bulursunuz.

Doğru erkeği bulmada ilk izlenimler çok önemlidir. Karşınızdaki erkeği iyi gözlemlemeye özen gösterin. Dış görünüşünden ziyade onun beden dilini inceleyin. Beden dilini incelerken de onun sizin yaşantınıza, kişiliğinize ters bir durumu fark ettiğinizde “herkeste o kadar kusur olur”, “alttan alabilirim” , “idare edebilirim “, “değişir ” diye düşünmeyin.  Ne siz, size ters olan davranışlarına alışabilirsiniz, nede o erkek değişebilir. İlk zamanlarda bu davranışlarını kabullenebilirsiniz ama uzun solukta sorun teşkil edecektir.

Her şeyden önce mutluluğu kendinizde arayın. Sizi mutlu edecek insanlar hayatınızdan çıkabilir. Ama sizi mutlu edecek nesneler siz onları yok etmedikçe yok olmazlar. Kendi içinizde mutluluğu yakaladığınız an hayatınızdaki erkeği de mutlu edersiniz. Ve kendi içinizde mutluluğu yakaladığınız an, başkalarından mutluluk beklemediğiniz için karşınızdaki erkeği daha objektif gözlemleyebilirsiniz. Hayatınıza girecek doğru erkek olup olmadığına daha net karar verebilirsiniz.

Hayatınızda aşktan yana pek çok olumsuzluk yaşamış olabilirsiniz. Kalbiniz kırılmış, güveniniz incinmiş, kandırılmış olabilirsiniz. Belki de kadınların en affedemediği aldatmak duygusunu tatmış olabilirsiniz. Hayatınıza doğru adamı katmak için çaba sarf edin. Geçmişten arınıp doğru adamı aramaktan vazgeçmeyin. Belki de şimdi geçmişten sıyrılıp doğru erkeği bulmanın tam sırasıdır. Belki de doğru erkeği bulup mutluluğu yakalamayı ertelemek için hayat çok kısadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git