Dizde Kireçlenme Bitkisel Tedavi ve Çözüm Önerileri

Dizde Kireçlenme Bitkisel Tedavi ve Çözüm Önerileri
18 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.007 kez okundu.

Diz kireçlenmesi artık genç yaşlı ayırt etmeden pek çok insanın ortak sorunu. Günlük yaşamda fazla ayakta durma, darbeler, şişmanlık gibi etkenler bu rahatsızlığın olmasına sebep olabiliyor. Evimizde doğal yöntemlerle yapacağımız kürler sayesinde bu rahatsızlığımızı giderebiliriz. Ama doğru teşhis çok önemli doktorunuzun size önerdiklerini uygulamayı sakın unutmayın.

dizde-kireclenme-bitkisel

Diz Kireçlenmesine İyi Gelen Bitkiler

Zencefil

Zencefil dizdeki kireçlenmelere iyi gelir ve şişkinliklere faydalı olur. Günde 1 bardak sıcak suya suya 1 tatlı kaşığı zencefil atıp çay gibi demleyip tüketin.

Çınar Yaprağı

2 Taze çınar yaprağını soğuk suda yıkalım. Elimizle parçalara ayırıp klorsuz kaynamış 1 bardak suyun içine yapraklarımızı atalım. Kısık ateşte 1 dakika demleyelim. Demlenen çayı sıcak çayı sabah 1 bardak akşam 1 bardak içiniz. Eğer kireçlenmeniz çok ise bu kür ilk 3 gün ağrılarınızı artırabilir, ama devam edin 30 gün boyunca bu kürü uygulayın .

Yaban Elma Çiçeği

Yaban elma çiçeği suda demlenir, süzülür. Süzüldükten sonra ıhlamur demliyoruz içine süzdüğümüz elma çiçeğini suyunu birbirine karıştırıyoruz. Günde 2 bardak tüketebilirsiniz. Kalan çiçek lapalarını kireçlenen yerlere masaj yaparak sürün.

Kök Narı Tomurcuğu

Kök narı tomurcuğu sıcak su içine demlenir. Süzerek demleyelim elde ettiğimiz sıvıyı pamuklu bir havluyla vücudumuza masaj yapalım.

Katır Tırnağı

Taze koparılmış katır tırnağının dallarını döverek eziyoruz. Hazırlanan posa nebati yağ ile karıştırılıp merhem haline getirelim. Ağrıyan yerlere sürelim.

Lahana Kürü

Lahananın taze yapraklarını ılık suda haşlanır. Üzerine 5 -6 diş sarımsağı eziyoruz. Lahana ile birbirine karıştırıp ağrıyan yere koyuyoruz bez ile sarıyoruz.

Kireçlenme için Yağlar

Zeytinyağı ve susam yağı. İlk önce ağrıyan yerimizi sıcak su ile yumuşatıyoruz, daha sonra ağrıyan bölgeye zeytinyağı ve susam yağını sürüyoruz.

Kireçlenmeye Karşı Masaj Yağlar

Malzemelerimiz; 2 çay bardağı zeytin yağı, 1 yemek kaşığı çörekotu yağı, 1 tatlı kaşığı limon yağı, 2 tatlı kaşığı biberiye yağı, 1 tatlı kaşığı kekik yağı bu bütün yağları karıştıralım. Ağrıyan bölgeye yağımızı masaj yapıp uygulayın.

Kırk Kilit Otu

Diz kireçlenmelerinin yanı sıra, mide kanaması akciğer ve böbrek hastalarına da iyi gelen kırk kilit otu günde 2 bardaktan fazla içilmemelidir. Kırk kilit otunun tohumlarını bal ile karıştırarak yiyebileceğiniz gibi çayını yaparakta tüketebilirsiniz. Çayını yapmak için ise 1 bardak sıcak suya bir çay kaşığı kadar kırk kilit otu koyun ve 8 dakika demleyin.

Kırk kilit otunun tohumlarının bal ile karıştırılıp yenilmesidir. Bu yöntem de kireçlenme hastaları için önerilen bir yöntemdir. Kırk kilit otunun kaynar suya bırakılarak beş ile yedi dakika arasında demlenmeye bırakıldıktan sonra günde en fazla iki bardak olmak suretiyle içilmesi de kireçlenme hastaları için oldukça önerilebilen bir başka bitkisel yöntemdir. Bu yöntemin uygulanmasında hazırladığımız çayım en fazla iki bardak içilmesi püf noktası çok önemli olmakla beraber, bu çayın iki bardaktan fazla tüketilmesi mide bulantısına sebebiyet vermektedir. Bu yan etkiden haberdar olarak en fazla iki bardak tüketim gerçekleştirilmelidir…

Yeşil Çay

Birçok hastalık için tavsiye edilen yeşil çayın, kireçlenmeye karşı da etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlamıştır.

Bitkisel Yağ Kürü

Bitkisel yağlarla hazırlanan bu kür diz kireçlenmeleri sorununuzu çözecek, ağrılarınızı dindirerek rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Doğal bir yöntem olması nedeniyle hiçbir yan etkisi yoktur. Hazırlanabilmesi için ihtiyacınız olan malzemeler,

  • Yarım çay kaşığı sızma zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı çörek otu yağı
  • 1 tatlı kaşığı limon
  • 2 tatlı kaşığı biberiye yağı
  • 1 tatlı kaşığı kekik yağı

Bu kürün hazırlanması için yarım çay bardağı sızma zeytin yağına, bir yemek kaşığı çörek otu yağı, bir tatlı kaşığı limon yağı, iki tatlı kaşığı biberiye yağı ve bir tatlı kaşığı da kekik yağı eklenerek karıştırılmak suretiyle hazırlanan bu kürü, kireçlenmenin olduğu bölgeye masaj yaparak uygulayarak sürüldükten sonra, streç filmle sarılıp bir iki saat arasında bekleyerek bu uygulamayı gerçekleştirebiliriz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git