Dağınık Dolabınızla Sizi Barıştırıp Etraftaki Kıyafet Yoğunluğunu Azaltacak 16 İpucu

Dağınık Dolabınızla Sizi Barıştırıp Etraftaki Kıyafet Yoğunluğunu Azaltacak 16 İpucu
16 Mart 2017 tarihinde eklendi, 290 kez okundu.

Çoğumuzun karmakarışık bir dolabı vardır. Dolabı sürekli düzenli olanlar da pek samimi değil bence. Fakat biz düzensizler olarak kendimize bu düzen delisi insanları birazcık örnek alsak hiçte fena olmaz gibi… Dağınıklığımıza birazda olsa çözüm yaratmak açısından yapılabilecek şeylerin listesine ise göz atmamızda fayda var 😉

1 . Yılan hikâyesine dönen takılarımız.

Resmen kördüğüm olup açamadığımız; kolyelerimiz, bilekliklerimiz.. Çeşitli minik askılarla bu çözülmez durumlara çare bulabilirsiniz. Dolabınızın içine ya da bir duvarınıza monte edeceğiz bu tür yardımcı minik eşyaların size çok faydası olacaktır.

2 . Sandalyemize şekil değiştirtelim.

Hepimizin başucunda günlük giyip çıkardıklarımız için (tabiri caizse fırlatıp attıklarımız) bir sandalyemiz vardır. Bu odamızı olduğundan daha da dağınık gösterir. Oysa bunun yerine daha yumuşak bir görünüme sahip; ahşaptan bir merdiven, ya da dalları olan bir ağaç gibi tasarlanmış obje. Dallarına şallarımızı geçirebilir yine takılarımız içinde kullanabiliriz.

3 . Odamızın havasını değiştirmek adına.

Odamızın havası demişken, birde duvarda ‘odanı dağıtma’ ifadesi yer alan minik bir yazı tahtası çok şık durmaz mı?

4 . Duvarlar daha da renklenmeli…

Daha hareketli canlı bir şeyler istiyorsanız, insanların gözleri bu değişikliklerden dağınık olan kıyafetlere takılmasın diyorsanız duvarlarınıza çeşitli çıkartmalar yapıştırılabilirsiniz.

5 . Bana bunlar yetmez!

Bana çıkartmalar falan yetmez diyorsanız o zaman size duvardan kâğıtları önerelim J Bu durumda çeşitli renk ve desene sahip duvar kağıtları tam size göre olacaktır. Ee motive olmuş bir insan güzel çalışır, bizde kendimizi bunlarla motive edip odamızı toplamayı alışkanlık edebiliriz 😉

6 . Işıl ışıl!

Dolabınızın ben burdayım demesini istiyorsanız, onu ışıklandırın J hem odanız için güzel görünüm olacaktır hem de size dolabınızı ayrı bir sevdirecektir.

7 . Raflarını ayır.

Kitaplığında ya da dolabında rafların sürekli karmakarışık olması göz zevki içinde oldukça tehlikelii! Bunun için kırtasiyeden alabileceğimiz minik bantlarla hangi rafın ne için ayrıldığını yazabilir ve birazda olsa bu karışıklığa engel olabiliriz(belki!).

8 . Dolabınızı şımartın.

Kapaklarını açtığınızda sizi mis gibi bir kokunun karşılamasını istiyorsanız, minik koku taşları alıp raflarınıza koyunuz efenim.

 

9 . Yer tasarrufu yapın.

Küçücük bir eşyamızı bile bazen kocaman kutularda saklayabiliyoruz. E böyle de olunca dolap tıkış pıkış kutudan geçilmiyor. Bunun yerine kutularımızı gerektiği gibi kullandığımızda bu gereksiz kalabalıkta ortadan kalkacaktır.

10 . Kutu demişken;

Söz kutudan açılmışken odamızın çeşitli dağınıklıklarını yok etmek için uygun olan bir köşeye sandık tarzı kutulardan yerleştirebiliriz. Bu sandıklar odamızı ferahlatacaktır.

11 . İçini göstersin..

Bazen aradığınız şeyi kutuların içinde bulmak ölüm kalım savaşı halini alır. Aradığımız şeyi arama kurtarma ekibi gelse zor bulur! Bu durumdan kurtulmak için ya kutularımızın üstüne içinde ne bulunduğunu belirten bantlardan yapıştırmalıyız ya da şeffaf kutular seçmeliyiz ki şeffaf kutu daha bir kullanışlı olacak gibi.

12 . Koklamaktan kurtulun.

Bu kadar karışık odanın içinde temiz mi kirli mi ayırt etmek için burnumuz kullanmamız gayet doğal bence. Fakat buna gerek kalmadan daha bir pratik yol var millet, kirli sepeti boşuna icat edilmedi herhalde..!

13 . Mankenler odamızdaa!

Sabah giyeceğiniz kıyafetler sandalye üstünde kırışıyor değil mi? Kıyafetimizi sabahları aceleyle dolaptan alırken de dolabı resmen yıkıyoruz. Ee?? O zaman ne mi yapalım, hani şu mankenler oluyor ya onlardan bir tane odamızın müsait bir köşesine koyduğumuzda sabahları ortalığı dağıtmadan tırım tırım yol alabiliriz. Manken dediysek de şu elli kollu olanlarından değil canım!

14 . Çantalarınızın da bir yeri olsun.

Bir çanta orda öteki burada derken tabi ki dağınıklık hissi oluşturacaktır.  Tüm çantalarınızın aynı yerde olmasını sizde istemez misiniz? Hem hepsi gözünüzün önünde olacağı için karar vermeniz daha kolay hem de derli toplu dururlar. Ayrıca kapı arkasına, isterseniz duvara… Dolabınız o kadar genişse içine asabileceğiz askılı raflar da mevcut. Satın almalıyız derim, daha düzenli olmak adınaa!

15 . Kemerlerde bir birey, lütfen yani!

Kemerlerinize ikinci sınıf muamelesi yapmaktan vazgeçin. Onlarında hakkı değil mi diğer eşyalarınız gibi askıda yer almak. Kemerin askıda işi ne dediğinizi duyar gibiyim. Ama kemerler için kullanılan askılar var. Ben size söylemiş olayım da sonra ‘yook biz duymadık’ demeyin!

16 . Her tişörte bir askı!

Evet yanlış duymadınız, her tişört için ayrı askı kullanıyorum ben. Hem hepsi inci gibi sıralı duruyor kırışmadan hem de üst üste geçirmediğiniz için aradığınızı hemen şak diye buluyorsunuz. Askı tercihiniz de kaydırmayan cinslerden, hani şu kadife olanları var ya onlardan olursa daha memnun kalırsınız. Bunları size de tavsiye ederim 🙂

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git