Çupra Kaç Dakikada Pişer ?

Çupra Kaç Dakikada Pişer ?
6 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 445 kez okundu.

Çupra kaç dakikada pişer ? Çupra balığı ( asıl adı çipura) yağ dengesi oldukça dengede olan bir balık çeşididir ve bu yüzden de halk arasında oldukça çok tercih edilir. Yağ oranının dengeli olmasından dolayı ızgara, fırında ve tavada olarak birçok çeşitleriyle hazırlanabilen bu balık bize de her türlü kolaylığı sağlar. Bunu hazırlamak için ise çipura balığımıza ve bunun yanında zeytinyağı, tuz, soğan veya sarımsak, limon ve karabibere ihtiyacımız vardır.

Izgarada Çupra Kaç Dakikada Pişer ?

Eğer ki çipura balığımızı ızgara olarak yapacaksak, yaklaşık bir 10 ile 15 dakika içerisinde pişmiş olacağını göreceğiz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus, balığımızın iki tarafınında iyice pişmiş olmasıdır.

Fırında Çupra Kaç Dakikada Pişer ? 

Çupra balığını fırında yapmayı düşünüyorsak, yaklaşık 55 ile 60 dakikaya ihtiyacımız vardır. Burada ise dikkat etmemiz gereken husus fırınımızın derecesinin 170 derecede olmasıdır. Olur da daha az derecede pişirmek isterseniz buda mümkündür ve böylece süreniz 60 ile 65 arasında değişebilmektedir.

Tavada Çupra Kaç Dakikada Pişer ? 

Balığınızı tavada pişirmek istiyorsanız, 10 dakika içerisinde piştiğini göreceksiniz. Bunu anlayabilmek için ise tavaya attığınız balığın her iki tarafında bir kızarma gördüğünüzde pişmiş olduğunu anlayacaksınız.Bize sorarsanız biz tavada pişirmeyi daha çok öneririz. Tadı çok lezzetli oluyor. Fakat damak zevki herkese göre değişmektedir. Bu yüzden tercih sizin…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git