Çörek Otu Yağı Tiroide İyi Gelir Mi ?

Çörek Otu Yağı Tiroide İyi Gelir Mi ?
27 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 205 kez okundu.

Çörek otu yağı tiroide iyi gelir mi ? Tiroit bezinin fazla çalışması, vücuttaki tiroit hormonu üretiminin artmasına neden olur. Bu durumda vücut dengesi bozulmakta, tiroit bezleri şişmekte ve akabinde pek çok sağlık sorunu ortaya çıkmaktadır. Yapılan araştırmalar ortaya çıkarmıştır ki çörek otu yağı kullanımı, tiroit bezlerinin çalışmasında önemli rol oynamaktadır. Eskiden beri çörek otu yağı, tiroidi dengelemek, bu hormonun haddinden fazla ya da az üretimini engellemek amacıyla kullanılmıştır.

Çörek Otu Yağının Tiroide Faydası

Her hususta olduğu gibi tiroit problemlerinde de başvurulan çörek otu yağı, tiroit hastalığı tam bir şifa kaynağıdır. Öte yandan bir konuda sizleri uyarmak zorundayız, çörek otu yağının gebelik dönemlerinde kullanılması sakıncalı durumlar oluşturabilir. Bu yüzden anne adaylarına bu yağ pek önerilmemektedir. Ancak anne adayı, doğumuna bir hafta kaldığında bu yağı kullanmaya başlayabilir. Hatta anne, emzirme süresine kadar çörek otu yağını güvenle tüketebilir. Bu düzenli kullanım bebek açısından oldukça faydalıdır. Bunun yanı sıra çörek otu yağının içeriğinde yeterli miktarda omega-3 bulunmaktadır. Bu sebeple çörek otu yağı kullandığınızda fazladan omega-3 takviyesi almanıza hiç gerek yoktur.

Çörek otu yağı tiroide iyi gelir mi ? Peki, çörek otu yağının tiroide faydaları hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git