Çörek Otu Yağı Göbeği Eritir Mi ?

Çörek Otu Yağı Göbeği Eritir Mi ?
3 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 61 kez okundu.

Çörek otu yağı göbeği eritir mi hakkında merak ettiklerinizi yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Çörek Otu Yağının Zayıflamaya Etkisi

Çörek otunun faydalarından birisi de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Çörek otu yağı içeriği, yaklaşık %22 oranında protein, %37 oranında karbonhidrat ve %35 oranında yağ içermektedir. Bu oranlar dengeli beslenmek için yeterlidir. Bunun için çörek otunun veya çörek otu yağını kahvaltı ve yemeklerden bir saat önce bir çay kaşığı miktarında bir su bardağı su ile tüketmelisiniz. Çörek otu yağını tamamı saf ve ilk sıkım ve soğuk sıkım olarak tercih etmelisiniz. Yemekten önce içilen bir bardak suyun da zayıflamaya etkisi vardır.

Çörek Otu Yağı ile Göbek Eritme

Peki, çörek otu yağı göbek eritir mi ? Çörek otu iştahı kapatır, karaciğeri temizleyerek sindirimi hızlandırır, yağlayıcı özelliği ile bağırsakları kayganlaştırarak, müshil etkisi göstererek, besinlerin daha hızlı geçmesini sağlayarak zayıflamayı sağlıyor. Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce yaklaşık 200 tane tohum (yeni öğütülmüş olacak) veya çiğneyerek 1 bardak su ile beraber yutularak tüketilebilir. Buna ek olarak kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce beş damla çörek otu yağı 1 bardak su ile yutularak göbek bölgesinde erimeye sebep olabiliyor. Çörek otu yağı obezite ve müshil etkisi bilimsel dökümanlarda da belirtilmiştir. Ayrıca göbek bölgesine de sürebilirsiniz.

Çörek otu yağı göbeği eritir mi ? Peki, çörek otu yağı ile göbek eritme hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git