Çörek Otu Yağı Bebeklerde Öksürüğe İyi Gelir Mi ?

Çörek Otu Yağı Bebeklerde Öksürüğe İyi Gelir Mi ?
27 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 432 kez okundu.

Çörek otu yağı bebeklerde öksürüğe iyi gelir mi ? Çörek otu yağını mutlaka duymuşsunuzdur. Güzellik bakımlarından tutun hastalıkların şifasına kadar uzanan bir çeşit yağdır vitamini açısından çok zengin olan çörek otu içeriğinde mineraller ve yağ asitleri bulunur. İçindeki mineraller özetle şunlardır; çinko, demir, kalsiyum, bakır, selenyumdur. Çörek otunun birçok faydaları vardır. Düzensiz olan adetiniz için iyi bir adet söktürücüdür, süt veren anneler için ideal süt artırıcı özelliği bulunur. İştahı açar romatizma tedavisinde krem olarak sürülmesi önerilir.

Bebeklerde Öksürük İçin Çörek Otu Yağı

Gelelim çörek otunun bebeklerde öksürüğe nasıl iyi geldiğine. Kış dönemine girmeye az kaldığına göre kışın mutlaka her 3 insanda bir grip sorunları baş gösterir. Bu yüzden grip olduğunuz zaman çörek otu önerilir. Çünkü çörek otu yağının içinde bulunan mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden vücudun direncini korur. Bebeklerde çörek otu yağı tabii ki de kullanılır. Çünkü çörek otu çok eskilere dayanan bir çeşittir.

Bebeklerde Çörek Otu Yağı Kullanımı

Nasıl kullanıldığına gelecek olursak; çörek otu yağını kaynatılmış ve ılıtılmış bir bardak suyun içine bebeğiniz bir yaşından küçük ise bir çay kaşığı, bir yaşından büyük ise bir tatlı kaşığı konular içirilir. Bunun dışında bebeğinizin göğüs ve sırt kısmına masaj yapıp uygulamakta balgamını yumuşatıp atmasına ve öksürüğünün kesilmesine yardımcı olacaktır. Eczanelerde bunların artık damlaları var doktorunuzun önerdiği miktarda da bebeklerinizin öksürüğüne son vermenize yardımcı olacak ve bağışıklık sistemi güçlendirmesini sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git