Çörek Otu Yağı Bebeklerde Kabızlığa İyi Gelir Mi ?

Çörek Otu Yağı Bebeklerde Kabızlığa İyi Gelir Mi ?
3 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 269 kez okundu.

Çörek otu yağı bebeklerde kabızlığa iyi gelir mi ? Çörek otunun o kadar çok faydası var ki bunlardan bir tanesi de bebeklerdeki kabızlık sorunudur. Çörek otunun içerisinde bulunan yağ sayesinde bağırsak hareketleri kolaylaşır ve bebeklerdeki gaz ve kabızlık gibi sağlık problemlerinin üstesinden gelir.

Çörek Otu Yağı Bebeklere Nasıl Verilir ?

Bir kaşık çörek otu tohumunu bir kabın içine katın. Bunun üzerine kaynamış suyu dökün iki üç dakika bekleyin. Süzülen bu içeceği suyla seyreltip bebeğinize içirin.

Çörek Otu Yağının Bebeklerde Kabızlığa Faydası

Kabızlık bilindiği gibi bağırsak hareketinin azalması sonucu olur. Bu da bebek de sancı oluşmasına neden olur.. Çörek otu yağı kullandıkça bebeğinizin sindirim sistemi kolaylaşır. Bebekler de çörek otu yağı kullanmadan önce mutlaka doktora danışın. Çünkü bebeklerin bünyeleri ile yetişkin bir bireyin aynı olmayacağı için öncelikle bebeğinizin doktoruna mutlaka danışın. Kullanım olarak da bebekler de daha az kullanılır. Fazla kullanıldığında yan etkileri olabilir bu da bebeğinizi iyi edeceği derken daha kötü olmasına neden olabilir. Bağırsak fazla çalışırsa da bu sefer ishal olma durumu meydana gelebilir. Normalden fazla vermemeye özen gösterin.

Çörek otu yağı bebeklerde kabızlığa iyi gelir mi ? Peki, çörek otu yağının kabızlığa faydası hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git