Çocuğun Esrar Kullandığı Nasıl Anlaşılır ?

Çocuğun Esrar Kullandığı Nasıl Anlaşılır ?
18 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.108 kez okundu.

Kendilerini bir süre çok iyi hissetmek isteyen çocuklar ve gençlerin bir kerelikten bir şey olmaz düşüncelerine sahip olmaları onları esrar batağına çekmektedir. Çocuklar genellikle arkadaş çevresinde kullanan birileri varsa ya da ailesinde kullanan birilerinden görüp denemeleri ile bağımlı olurlar. Çocukların aile baskısından kaçmak, eğlenmek, ortama ayak uydurmak, stresi hafifletmek için esrar kullandıkları açık şekilde bilinmektedir. Çocuğunuzun esrar kullandığından şüpheleniyorsanız onu iyi gözlemlemeli ve arkadaş ortamını iyi tanımanız gerekiyor. Şu da gayet açık bilinir ki aile içinde huzursuz olan ve şiddete maruz kalan çocuklar uyuşturucuya daha yatkındır.

cocugun-esrar-kullandigi-nasil

Esrar kullanan çocuklarda ve gençlerde ot kokusuna dikkat edilmelidir. Odasında veya pantolon ceplerinde sigara sarma kağıtları olup olmadığı çocuğa belli edilmeden kontrol edilmelidir. Sürekli uykulu bir hali varsa ve dikkatini toparlamakta güçlük çekiyorsa çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Gözlerde kırmızılık varsa ve sizinle göz temasından kaçınıyorsa ve size ondan şüphelendiğini hissediyorsa şüpheci bir hali varsa da dikkat etmeniz gerekmektedir. Odasında pipo, nargile ucu, kesik su şişeleri varsa, göz altlarında yeşile yakın morartılar varsa çocuğunuzun esrar kullandığından şüphelenebilirsiniz.

Sürekli hayal kuruyor ve hiç ortam gözetmeden uyuyorsa çocuğunuzun esrar kullandığı anlaşılabilir. Çoğunlukla çocuklar kafa bulmak ve kafalarını sürekli kurcalayan şeylerden uzak durmak için esrar kullanırlar. Aşırı mutlu oluyorsa ve gülünmeyecek şeylere bile gülüyorsa, ağzında sürekli kuruluk olacağı için sıvı tüketimi artmış ise, gözlerinde kanlanma meydana geliyorsa öfkesini azaltmış, depresyonundan bir anda kurtulmuşsa da çocuğunuzun esrar kullandığı anlaşılabilmektedir.

Esrar konsantrasyonu ve motivasyonu diplere çekeceği için dikkatsiz olacaktır. Hafızası çok zayıftır. Uzun süre kullanan çocuklarda ise yavaş hareket etme, dikkatsizlik ve donuk bakma çok sık görülmektedir. Burun akıntısı, aşırı terleme, sinirlilik, huzursuzluk, şaşkınlık, odasında bulunan kaşık ve sigara kağıdı gibi malzemeler, beyaz lekesi bulunan bardaklar, göz bebeklerinde aniden büyüme, geçici körlük, solunumun çok aşırı yavaşlaması, pet şişelerde bulunan yarım su, kas ve adele ağrıları, çok sık konuşma veya içe kapalılık hali, eroin kullanımından hemen sonra açlık hissi, hayal görme, nerede olduğunu bilememe, hafıza kaybı belirtiler görülebilir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git