Clash Royale Başarılı Olmak İçin 17 Harika İpucu

16.03.2017
Clash Royale Başarılı Olmak İçin 17 Harika İpucu

Clash Royale, son dönemlerde milyonlarca oyuncu tarafından büyük bir beğeni ile oynanıyor ve haliyle en popüler android oyunlar arasında yer alıyor. Strateji ve kart oyunlarını seviyorsanız bu oyun tam size göre diyebiliriz. Oyuna yeni başladıysanız veya sürekli olarak yeniliyorum, başarılı olamıyorum diyorsanız bu rehber konumuz tam size göre. Önerilerimize kulak vererek sizde iyi bir Clash Royele oyuncusu olabilirsiniz.

1. Altınlarınızı dikkatli harcayın

Oyunda kullanabileceğiniz en iyi para birimlerinden bir tanesi de altınlardır. Arenadan kazandığınız her savaş size bir sandık olarak geri döner ve altınlarınız sürekli olarak birikir. Bu altınları ise mevcut kartlarınızın seviyelerini yükseltmek için kullanırsınız. Haliyle kartlarınız yükseldikçe mevcut seviyenize ve kupanızda yavaş yavaş yükselmeye başlar. Fakat level seviyenizi hızlı bir şekilde yükseltmek için mevcut altınlarınızı kullanarak tüm kartları yükseltmek, kesinlikle sizin için yanlış bir strateji olacaktır. Arenadaki savaşlarda maksimumum 8 karttan oluşan bir deste kullanıldığı için tüm kartları aynı anda yükseltmeye çalışmak oldukça mantıksız ve yanlış bir yatırım olacaktır. Bunun yerine hem tasarruf etmek hem de mantıklı bir şekilde hareket etmek için oyunda yer alan Clash Royale TV’ye veya Sıralama bölümüne bakabilirsiniz. Bu sayede oyuncuların en çok kullandığı kartları görererek ilerisi için fikir sahibi olabilir ve kendi destenizi buna göre oluşturabilirsiniz. Ayrıca kullanmadığınız kartları, klan arkadaşlarınıza bağışlayarak ve mücadelelere girerek altın biriktirebilirsiniz.

2. İyi bir deste oluşturun

Oyunda yer alan tüm kartları tek tek deneyin ve nasıl kullanıldığı ile ilgili TV Royale’de yer alan savaşları izleyerek fikir sahibi olun. Havadan, yerden veya uzaktan saldırabilen kartları iyi bir strateji oluşturarak destenize dahil edin. Fakat oluşturduğunuz her desteyi savaşı kazandıktan sonra sürekli değiştirmeyin. Destenize alışmanız gerektiğini sakın unutmayın aksi halde sürekli deste değiştirirseniz hem moraliniz bozulacak hem de kupa düşmüş olacaktır. Savaş destesi bölümünde 3 farklı kombinasyonu kullanabiliyorsunuz. Yeni deste oluşturarak denemek isterseniz 1-2-3 şeklinde destelerinizi sıralabilirsiniz.

3. Yeni desteleri önce test arenasında deneyin

Yeni bir deste oluşturduysanız arenaya girerek gerçek bir oyuncu karşısında mağlup olmamak için mutlaka oluşturduğunuz desteleri test arenasında deneyin. Başarız bir deste ile arenaya girdiğinizde eğer yenilirseniz kupa kaybedeceğinizi unutmayın haliyle tekrar kupa çıkmak kimi zaman oldukça zaman alabiliyor.

4. İlk saldırıyı siz yapmayın

Arenada savaş girdikten sonra iksir seviyenizi mutlaka kontrollü bir şekilde harcamalısınız. İksir barınızın dolmasını bekleyin ve ilk saldırı hamlesini genellikle karşı taraftan bekleyin. Gelen saldırıya karşı mevcut kartlarınızdan uygun olanını kullanarak savunma yapın ve rakibinizin açığını arayın. Uygun bir anda saldırıya geçerek mümkün olduğunca rakip kuleye hasar vermeye çalışın. Ayrıca oyun başladığında hemen kuleyi almak için acele etmenize ve rakibinize tüm kartlarınızı göstermenize gerek yok. İyi bir savunma yaparak rakibinizi yenebileceğinizi kesinlikle unutmayın. Ayrıca ucuz ve hızlı bir desteniz varsa mutlaka oyunun başında biraz yavaş oynayın ve rakibinizi şaşırtmaya çalışın, iksir hızı savaşın sonlarına doğru ilerlediğinde hemen hamlelerinizi yaparak kısa sürede kuleyi alabilirsiniz.

5. Destenizin iksir ortalamasını fazla yükseltmeyin

Destenizi oluşturduktan sonra kart destelerinin olduğu bölümde “ortalama iksir bedeli” şeklinde bir değer görebilirsiniz. Bu değer ise tüm kartların kullanıldığı iksir ortalamasını göstermektedir. Eğer herhangi bir stratejiniz henüz yoksa iksir seviyesini koruyarak oynamanız sizin için oldukça mantıklı bir davranış olacaktır. Oyunun ilk bölümünde yüksek iksir kartlar ile oynadığınız takdirde savunmada çaresiz kalabileceğinizi de göz ardı etmeyin.

6. Sakin oynayın ve panik yapmayın

Artık kendinize göre iyi bir deste oluşturdunuz ve bu deste içerisinde yer alan kartlara alışıksınız. Arenaya girdikten sonra desteyi iyi bildiğiniz için yavaş yavaş kazanmaya başladığınızı da fark ettiniz. İşte bu noktaya kadar her şey tamam. Kendinize güvenin ve arenaya girerek savaş zillerini çalın. Fakat bu noktada mutlaka ama mutlaka sakin oynayın. Kontrolsüz bir savaşın sonucu sizce ne olur ? Siz panik içerisinde iken kartlarınızın sakin olmasını mı ve savaşı yenmesini mi bekliyorsunuz yoksa ? Birçok clash royale oyuncusunun sakin olduğu zaman sıklıkla yendiğini fakat çok hırslı ve hızlı bir şekilde oynadığı zaman ise savaşı kaybettiğini duymuşsunuzdur. Evet bu bir gerçek ve gözardı edilemeyecek kadar önemli bir gerçek !

7. Kar kardır

Arena savaşlarında 2 kez yenilerek 1 kez kazanıyorsanız bu sizin destenizin pek de işe yarar olmadığını gösterir tabii ki bu durum sizin için geçerli olduğunu unutmayın. Mutlaka kendinize göre bir deste oluşturmalı ve iyi hamlelerle ilerlemelisiniz. Fakat 2-3 kez yeniyorsanız ve 1 kez kaybediyorsanız kesinlikle deste değiştirmeyin. Kupanız yükseldikçe kupa kasmanın ne kadar zor olduğunu fark edeceksiniz.

8. Hırs Yapmayın

Hırs yapmak iyidir fakat çok hırs yapmak savaşın galibi olacağınız anlamına gelmez. Savaş sırasında vereceğiniz yanlış kararlar sizi mağlup edebilir.

9. Gözünüz iksir seviyesinde olsun

Arenada savaşa girdiniz ve rakibiniz ilk saldırısını yaptığını varsayalım. Bu noktada “hurraaaa” diyerek tüm iksirinizi boşaltmak kesinlikle yanlış bir seçim olacaktır. Rakibiniz bir hamle ile tüm kartlarınızı duman edebilir değil mi ? Sonrasında ise rakibiniz saldırıya geçtiğinde sizin iksir barınızda yeterli iksir olmadığından istediğiniz savunmayı yapabilirsiniz ve haliyle kule kaybedebilirsiniz. Acele etmeyin ve doğru zamanda doğru kartları kullanın.

10. Rakibinizin kartlarını tanıyın

Savaşa başladınız ve haliyle ilk anda rakibinizin elinde olan kartları bilmiyorsunuz. Haliyle henüz savaş stratejisi de oluşturamadınız. Bu noktada yani savaşın başlangıcında mümkün olduğunca rakibi tanımaya hangi kartları hangi kartlarla birlikte kullandığına, nasıl bir saldırı ve savunma yaptığını öğrenmeye çalışın. Kendinize ait saldırı hamlelerini oyunun başlangıcında rakibinize göstermeyin. Ayrıca rakibin kartlarını aklınızda tutun ve bir sonraki hamlesini kestirmeye çalışın.

11. Ender, destansı ve efsanevi kart kullanın

İyi bir deste oluşturdunuz ve genellikle arena savaşlarını kazanıyorsunuz. Fakat kupa olarak belli bir noktaya kadar gelebildiğinizi ve daha yüksek kupalara çıkamadığınızı fark etmişsinizdir. Bu durumun temel sebebi ise oyundaki seviyeniz ve kartlarınızın leveli olduğu bir gerçek. Fakat bunların dışında genellikle gözardı edilen bir detay daha var. Deste içerisinde belki destansı belki efsanevi kart kullanmıyor olabilirsiniz. Yani desteniz içerisinde yer alan herhangi bir kartı, eşdeğer özelliklere sahip destansı veya efsanevi kart ile değiştirin. Bu noktada maksimum kupanızın da üstüne çıkabildiğinizi göreceksiniz.

12. Mücadelelere ve etkinliklere katılın

İlk maddede altın ile ilgili detayları belirtmiştim. Mücadeleler ve oyun içerisindeki diğer etkinliklere katılarak bol bol kart veya altın biriktirebilirsiniz.

13. Kart dükkanını takip edin

Oyunda yer alan kart dükkanını takip edin. Dükkana her gün yeni kartlar geliyor, haliyle her birinden mümkün olduğunca almaya çalışın. Bu sayede aldığınız kartları hem klan arkadaşlarınıza bağışlayabilirsiniz hem de mevcut kartlarınızın seviyelerini yükseltmek için kullanabilirsiniz.

14. Oyun tekliflerini değerlendirin

Oyun içerisinde ara ara kart dükkanına özel teklifler gelebiliyor. Bu teklifler ise normale göre oldukça ekonomik, isterseniz değerlendirebilirsiniz.

15. Oyun oynadığınızı unutmayın

Clash Royale bir savaş oyunudur. Savaşta ise bir taraf yenilecek diğer taraf ise kazanacaktır. Bunu biliyorsunuz değil mi ? O halde yenilmeye başladığınızda hırs yaparak cebinizdeki tüm parayı oyuna dökmeyin. Sizin için önemli bir parayı oyuna harcamak kesinlikle doğru bir davranış değildir.

16. Derslerinizi ihmal etmeyin

Ders çalışmanız gerekirken oyun ile meşgul olmayın ve derslerinizi ihmal etmeyin. Ailenizin de dediği gibi sınavda size Clash Royale’de en iyi deste hangisi diye ve clash royale stratejileri nelerdir diye sormayacaklar. Oyun bir keyiftir ve boş vakitlerinizi keyifli bir şekilde oyun oynayarak değerlendirebilirsiniz.

17. Güzel insan olduğunuzu unutmayın

Ne gerek var kötü söze ! Hiç size yakışıyor mu ? Siz güzel davranışlarınızla ve sözlerinizle arkadaşlarınıza örnek olmak yerine onlara kötü sözler söylemeniz doğru mu ? Elbette hayır değil mi ? O halde klan sohbetinde kimseye kötü söz söylemeyin. Çünkü sen güzel bir insansın kardeşim, unutma 🙂

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.