Cinsel Yaşamın Önemi ve Kaliteli Cinsel Yaşam

Cinsel Yaşamın Önemi ve Kaliteli Cinsel Yaşam
17 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.901 kez okundu.

Yemek, içmek kadar yaşamın önemli bir parçası olan cinsel yaşam, toplumsal baskı ve de ötekileştirmeden ötürü arka plana atılarak, özellikle kadınlar tarafından yok sayılmaya çalışılsa da, aslında önemli bir motive ve meditasyon örneğidir. Hormonel farklılıklardan dolayı erkekler kadınlara oranla daha kolay ereksiyon olduğundan, cinsel ilişki süreci kadar, cinsel ilişkiye hazırlık süreci de o denli önemlidir. Özellikle kadınlar için sevişmenin ayrı bir yeri vardır. Nitekim, bu duruma kadınlarda orgazma hazırlık evresi de denebilir.

 

Yapılan araştırmalara göre, kilolu erkekler ile sevişme süresi, standart bir anatomiye sahip olan erkeklere oranla daha uzun ve ateşli olmakta. Nedeni ise, vücut yapıları itibariyle, sekse adapte olma süreleri kadınlarin hazırlık evresi ile benzerlikler göstermekte. Ancak aynı şeyi seks konusunda söylememiz mümkün olamayabilir. Seks yaparken partnerlerin aynı anda orgazm olmaları, cinsel yaşam kadar günlük yaşamı da oldukça kaliteli bir hale getirecektir. Ne denli dile getirilmese de aslında sorunlu evlilik diye nitelenen, ilişkilerin sonlanmasının en büyük nedenlerinden birisi, cinsel yaşamdaki uyumsuzluktur.

cinsellik

Bunun yanı sıra cinsel yaşamın her iki taraf için aktif ve doyurucu olması da ilişkiyi canlı tutarak, uzun soluklu sağlıklı bir yaşamın öncüsü olacaktır. 69 diye tabir edilen pozisyon, ne denli seks pozisyonu olarak nitelense de aslında orgazma hazırlık için uygulanabilecek iyi bir sevişme pozisyonudur. Çoğu kadının hoşlanmadığı bu pozisyon erkekler için tercih edilebilecek önemli bir hazırlık evresidir. Eğer kadın, partneri ile kaliteli bir seks yapmak istiyorsa, bu pozisyon ile iyi bir başlangıç yapabilir. Yine aynı şekilde erkekte, partnerini sırt üstü yatar pozisyonda genital bölgesindeki doğru noktayı keşfederek, ateşli bir birlikteliğe davetiye çıkarabilir. Özellikle bayanlar için, tensel duyguya yakınlık orgazmı uç noktalarda yaşamak için daha mühimdir. Bunun yanı sıra yüzyüze yapılan pozisyonlarda aynı kategori içerisinde yer almaktadır. Ancak iki taraf için de en büyük doyum, partnerlerin birbirine dönük ve de tensel duyguya yakın oldukları pozisyonlarda gelişmektedir. Fakat yine de cinsel yaşamda canlılık ve dinamizm yakalamak için farklı pozisyonları da uygulamakta fayda var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git