Yüzdeki Sivilce ve Leke İzleri Makyajla Nasıl Kapatılır ?

Yüzdeki Sivilce ve Leke İzleri Makyajla Nasıl Kapatılır ?
29 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 12.647 kez okundu.

Özel bir davete katılmanız veya dışarı çıkmanız gerekiyor ama yüzünüzdeki lekeleri nasıl kapatacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Kafanıza takmayın, çünkü cildinizdeki lekeleri makyaj ile saklayabilmek mümkün. Doğru makyaj tüyolarıyla lekeleriniz asla belli olmayacak şekilde kapatılabilir. Hiç leke yokmuş gibi kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Ancak özensiz ve bilinçsizce yapılan makyajın cildinizi daha kötü göstereceğini de lütfen unutmayın. Bu nedenle cilt lekelerinizi kapatma aşamasında özenli davranmak sizi güzelliğin doruklarına çıkaracak.

Kusursuz görünen bir cilde mi sahip olmak istiyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. Pürüzsüz, su gibi berrak bir ciltle gerçekten daha harika görünebilirsiniz.

Bu aşamada kullandığınız ürünün yapısı bile işin içine girer. İyi bir sonuç almak için hassas ve dikkatli olmakta fayda vardır.

cilt-lekelerini-makyaj-ile-kapatma

Şimdi uygulama aşamasına geçebiliriz. Sizler için son derece etkili tüyolarımız var. İşte onlar:

Aşırı yağ bazlı ve kalın görüntü oluşturabilecek ürünleri tercih etmemelisiniz. Bu tarz bir ürün kullandığınızda lekelerinizi kapatmak isterken yüzünüzdeki çizgileri daha belirgin hale getirebilirsiniz ki bu da sizi yaşlı gösterecektir. Ayrıca kullanacağınız ürünün rengi de lekelerinizin rengine göre farklılık gösterir.

Lekelerinizin rengi pembe-kırmızı ise yeşil kapatıcı kullanmanız gerekir. Kapatıcıyı uygularken süngeri sürmek yerine tampon yapar gibi uygularsanız daha etkili bir sonuç alırsınız. Çünkü sürerek kapatmaya çalıştığınızda sünger her defasında boyayı üzerine alır ve tam bir sonuç alamazsınız. Bu nedenle tampon tekniğiyle uygulamak daha doğrudur. Kapatıcıyı sürdükten sonra ten renginize uygun bir fondöteni yine tampon yöntemiyle cildinize uygulamalısınız.

sivilceleri-makyajla-kapatma

Kahverengi-siyah lekeleriniz varsa koyu kızıl bir kapatıcı kullanmalısınız. Ten renginize uygun bir fondötenle de lekeleri kapatma işlemini tamamlayabilirsiniz. Uygulama esnasında aynı şekilde tampon tekniği kullanılmalıdır.

Kapatma işleminin ardından makyajınıza istediğiniz gibi devam edebilirsiniz.

Vücudunuzda doğum lekeleriniz ve küçük dövmeleriniz varsa bu yöntemlerle onları da kapatabilirsiniz.

Lekeler dışında sivilce probleminiz varsa kesinlikle kapatıcıyla kapatmaya çalışmamalısınız. Sivilceler kabarık yapıya sahip oldukları için hoş bir görüntü olmaz. Sağlık açısından baktığımızda da sivilcenin üzeri kapatıldığında cilt hava alamadığı için sivilcenin iyileşmesi oldukça gecikir. Yani özel bir gün değilse kapatılmaması daha doğrudur. Yine de tercih sizindir.

Çilli Yüze Makyaj Nasıl Yapılır ?

Yüzünüzde çil olabilir. Çillerin kapatılması da pek fazla önerilmez. Çünkü amaç doğal bir görüntü oluşturmaktır. Çiller daha çok açık tenli kişilerde olur ve bu kişilerin saç, kaş ve kirpikleri de açık renklidir. Çiller kapatıldığında biliriz ki bu kişinin çilleri var ve fondötenle kapatılmış. Yani doğal bir görüntü oluşmaz. Zaten bu tarz kişilere çilleri ayrı bir hava katmaktadır. Özel bir günse, bir davete katılmanız gerekiyorsa kapatma işlemi yapabilirsiniz elbette.

Bu makyaj tüyolarını kullanarak lekelerinizi kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git