Cilt Lekelerine İyi Gelen Kremler

Cilt Lekelerine İyi Gelen Kremler
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 338 kez okundu.

Cildimiz bizim için çok değerli fiziksel olarak ve psikolojik olarak kendimizi iyi hissetmemiz için cildimize önem vermeli cildimize iyi bakım yapmalıyız.

Cilt lekelerinden kurtulmak denilince akla ilk gelen işlev ciltteki lekelerin rengini açarak cilt rengini eşitlemektir. Cilt aydınlatma olarak da bilinen bu işlevleri cildi peeling etkisi yaratacak şekilde soyarak yeni hücreler oluşumunu destekleyen glikolik ve salisilik asit; oluşan yeni hücrelerin devamlılığını ve hücre yenilenmesini sağlayan A, E, C vitaminleri ve niasin yerine getirmektedir.

Bu içerikleri hepsini içermese de bir kısmını içeren ve kolayca bulunabilen sirkeyi cilt temizlendikten sonra tonik olarak uygulanması ciltteki lekelere iyi gelecek ve yenilerinin oluşumunu engelleyecektir. Fakat sirke dikkatli kullanılmazsa cildin asitlik derecesini değiştirecek ve dolayısıyla ciltte aşırı kuruluk ve hassasiyete sebep olacaktır.

Bunun dışında yüksek güneş koruma faktörlü ürünlerin kullanımı uygulanan leke tedavilerinin devamlılığını sağlayacak ve yeniden oluşumlarını önleyecektir. Ayrıca karbonat, yoğurt, soğan, maydanoz gibi doğal ürünlerle maske hazırlanarak cilde uygulanması da lekelere iyi gelecektir. Ancak hepsi bir arada değil ayrı ayrı uygulanmalıdır. Çünkü hepsi lekelere karşı savaşmaktadır ve fazla savaşcı cilde iyi gelmeyecektir.

Tüm bunlar dışında lazerle cilt lekelerini yakma, kimyasal peelingler, mezoterapi ve profesyonel maskeler cilt lekelerine iyi gelen tıbbi uygulamalardır. Bu uygulamaların yanı sıra eczanelerden veya güzellik merkezlerinden ulaşım sağlanan kremlerde cilt lekelerine iyi gelme konusunda tıbbi yöntemlerle yarışmaktadır.

Nova Krem

Cilt lekeleri için, son yıllarda sağlık uzmanlarımız mucizeler yaratmışlardır adeta mükemmel bir krem olan NOVA cilt lekeleri, güneş lekeleri, doğuma bağlı oluşan koyu renk farklılıkların ciltte oluşması, cilt kırışıkları gibi çok faktörlü olan NOVA cilt kremi ile cilt sorunuzdan kısa süre kurtulacaksınız.

Sinoz Krem

SiNOZ cilt bakım kremi sinoz kremi ne gibi sorunlara iyi gelir cevabımız ise, siyah noktalara, güneş lekelerine, ciltteki kırışıklara savaş açar, yağ dengeleyici özelliği vardır, ciltteki sivilce ve sivilce izleri için mükemmel sonuç verir. Cilt ile ilgili aklınıza gelen her konuyla ilgili sinoz kremi harikalar yaratır.

Bioderma’nın White Objektive Serisi Krem

Bir dermokozmetik markası olan Bioderma’nın White Objektive serisini kremi, C vitamini, niasin ve meyan kökü özütü içermesiyle ciltteki lekeleri açarken aynı zamanda hücre yenilenmesini sağlayarak cilt tonunun eşitlenmesini sağlıyor.

Bright Expert Serisi Krem

Yüksek fiyat segmentinde olan Lancome markasının Bright Expert serisinin kremi salisilik asit ve arbutin içeriği sayesinde hassas ciltlere dahi zarar vermeden en derindeki güneş lekelerinden bile kurtulmayı hedefliyor ve yapılan araştırmalara göre bunu %78.8 oranında başarmış

Estee Lauder’in Cyberwhite Hd kremi

Yüksek fiyat segmentinde yer alan diğer bir marka Estee Lauder’in Cyberwhite Hd kremi içeriğinde yoğun olarak bulunan C vitamini sayesinde cildin cansız görünümünü giderip hücre yenilenmesini sağlamasının yanında içerdiği antidoksidan botanik özütleri ile ciltteki lekelerin rengini açarak cilt tonunu eşitliyor.

Dermologica

Bir diğer dermokozmetik markası olan Dermologica C vitamini, Niasin, Beyaz çay ağacı, yosun ve maya özütleri içerdiğinden dolayı cilt lekleri ile kuvvetli bir şekilde savaşıyor ve içeriğindeki antidoksidanlar sayesinde cilde kazandırdığı iyiliklerin devamlılığını sağlıyor.

Even Better Clinical Dark spot Corrector kremi

Ciltteki melanin pigmenti üretimine sebep olan tirosinaz enzimi aktifliğini azaltan dimethoxytolyl propyresorcinol maddesi içeren Clinique markasının Even Better Clinical Dark spot Corrector kremi ile cilt lekelerinden kurtulmak çok daha kolay olacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git