Cilt Çatlaklarına İyi Gelen Kremler

23.07.2017
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen Kremler

Cilt kusurları biz kadınlar için saymakla bitmez, çoğumuzun başı birçoğu ile derttedir. Güneş yanıkları, yanıklar, kesikler, çıbanlar, siğiller, kahverengi lekeler, sivilcelenme, siyah noktalar, yağlanma ve ciltte oluşan çatlaklar bu sorunların başında yer almaktadır. Bunlarla baş etmek ise tamamen büyük bir uğraş gerekmektedir.

İnsanlar zaman geçtikçe yaşam şekli ve beslenme düzeni yüzünden kilo alıp verebilir. Ayrıca büyüme ve gelişmenin sonucu olarak da ortaya çıkabilir. Düzensiz kilo değişiklikleri vücutta çatlaklara neden olabilmektedir. Kilo değişikliğinin ve çatlakların en sık gözlendiği durum ise gebeliktir. Hamilelik sürecinde karın,kol, bacak ve basen bölgesinde çatlak oluşumuna rastlanabilir. Bakım yapılmadığı taktirde kalıcılaşan bu çatlaklar için birden fazla çözüm olanağı sunulmaktadır.

Krem veya merhem konusunda ise sağlık bakanlığı tarafından onaylanan etkinliği klinik olarak kanıtlanmış ürünler kullanmalısınız. Bu krem ve merhemler sırası ile:

Vazelin

Eğer gebelik var ise, gebeliğin 4. ayın sonunda mutlaka vazelin yada çatlaklar için uygun bir krem kullanınız. Vazelini sadece gebeler değil çatlak oluşumu gözlenen tüm hanımlar güvenle kullanabilir.

Bebanthene- Bepanthol

Yıpranma, tahriş, yara, kesik ve çatlaklar için en sık kullanılan reçetesiz satılabilen bir merhemdir. Yan etkisine pek rastlanılmadığından güvenle kullanabilir.

Salyangoz Özlü Krem

Ciltte yenilenme sürecini hızlandırarak cildin yeniden toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlayan bir kremdir. Ayrıca yaşlanma belirtilerine, lekelere, ciltteki kuruluklar ve çatlaklar için oldukça uygun bir kremdir. Her kadının dolabında bulunması gereken eşsiz özelliği olan ve oldukça kullanışlı bir merhemdir. Her eczaneden rahatlıkla ulaşabileceğiniz ekonomik bir kremdir.

Pohli Krem

Daha çok yara ve leke kremi olarak kullanılan bu krem zaman içinde çatlakların oluşumunu da engeller. Siğil, çıban, yara, sivilce, güneş lekesi vb gibi cilt kusurlarında etkili bir krem olan Pohli kremi tüm eczanelerden temin edebilirsiniz.

Bitkisel Yağlar

Kilo değişiklikleri ile ortaya çıkan çatlaklar için susam yağını kusurlu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık olarak 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayınız.

Badem Yağı

Vücutta çatlaklara ve kusurlu bölgelerdeki lekelenmelerden de bu yağ ile kurabilirsiniz. Damlama yaparak dağınık olarak uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra durulayınız. Ayrıca aynı şekilde kullanım ile zencefil, Yasemin, Melisa, Argan, papatya ve kakao yağını da çatlaklar için tercih edebilirsiniz. Bu yağlar ile selülit, kahverengi lekeler, güneş lekeleri ve çatlaklar tarihe karışacaktır.

Bu yağları kusurlu bölgeye damlatarak sürünüz. Daha sonra damlaları minik masaj hareketleri uygulayarak yapınız. Yağı deriye iyice emdirdikten sonra yaklaşık 15 dakika bekletin. Beklettikten sonra masaj hareketleri ile ılık su kullanarak yıkayınız. Yağlar zor temizlendiğinden sabun kullanabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız sabunun doğal olmasına da özen gösterin.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.