Çillere Hangi Bölüm Bakar ?

Çillere Hangi Bölüm Bakar ?
12 Mart 2017 tarihinde eklendi, 217 kez okundu.

Çillere hangi bölüm bakar ? Çiller için hangi doktora ve bölüme gidilir ? Çiller hangi bölüme girer öğrenin.

Çiller İçin Hangi Bölüme Gidilir ?

Çiller nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda çillere hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

Çiller Nedir ?

Çiller aslında güneşin zararlı ışınlarının cilde zarar vermesi sonucu oluşan, küçük, kahverengi, bazen geçici olup bazen kalıcı olan cilt lekeleridir. Bunun dışında solar lentigo denilen ileri yaşlar da yaşa bağlı olarak ortaya çıkan cilt renginde meydana gelen renklenme işlemidir. Bunlar diğer çillenmelere göre daha kalıcıdır.

Çiller Nedenleri Nelerdir ?

Çil oluşumunun temel ve en çok rastlanan sebebi güneşin zararlı ışınları dediğimiz ultraviole ışınlardır. Cilt yapımız güneşin bu zararlı ışınlarına karşı savunmasız olup, herhangi bir önlem ile korunmadığı zaman bu tip rahatsızlıklar ile karşılaşmak olağandır. Bunun ile birlikte solar lentigo denilen, yaşa bağlı olarak meydana gelen cilt rengindeki değişimlerdir. Bu uzun yıllar sonunda meydana gelen bir tür cilt rahatsızlığıdır.

Çiller Belirtileri Nelerdir ?

Çiller bir anda oluşabileceği gibi zamanla da ortaya çıkabilir. Her hangi bir ağrı olması çok karşılaşılan bir durum değildir. Bazen çok nadir de olsa kaşıntıya sebep olabilir. Bununla birlikte kızarıklık ya da kabarma görülmez ancak çok fazla güneş ışınına maruz kaldıysanız ve korumasız çıktıysanız bu durumda kızarma ve ciltte kuruma olması mümkündür.

Çiller Tedavisi

Çillere hangi doktor bakar ? Çiller için hangi bölüme gidilir diye soruyorsanız cildiye bölümüne gitmelisiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git