Cildi Anında Beyazlatmak İçin Ne Yapılmalı ?

Cildi Anında Beyazlatmak İçin Ne Yapılmalı ?
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 19 kez okundu.

Cildi anında beyazlatmak için ne yapılmalı ? Her kadının olmazsa olması bakım son zamanlarda sadece kadınlar için değil, erkekler için de çok önemli bir unsur haline geldi. Özellikle çevresi tarafından kusurları yüze vurulan insanlar kendine bakım yapma konusunda çeşitli arayış içine girmektedirler. Bunların en önemlisi cilt bakımıdır. Deri çok yumuşak ve hassas olduğu için gözeneklerden bakterileri, virüsleri alarak hastalık, kaşıntı, kızarıklık, iltihaplanma, sivilce ve benzeri bir sürü sorunu teşkil edebiliyor.

Cilt Beyazlığı İçin Ne Yapılır ?

Bu sorunlardan biri de cildin koyu renk almasıdır. Türk milleti olarak açık ten olayına sürekli özenmişizdir. Bu yüzden sürekli cildimizin rengini açmak yani beyazlatmak için çözüm yolları denemekteyiz. Bunlardan bazıları fondöten veya buna benzer makyaj ürünleri kullanarak cildimizi kamufle etmektir. Çoğu zaman günü kurtarsa da bu gibi makyaj ürünleri ciltte daha kötü kalıcı siyah leke veya iz bırakabilmektedir. Bunun yanı sıra peeling yani cildin ölü derisini soyma olayı mevcuttur. Bu gibi daha bir çok tıp yöntemi bulunmaktadır. Fakat herkes estetik olaylara sıcak bakmadığı gibi maddi ve manevi olarak da buna müsait olmayıp doğal yöntemlere başvurarak olumlu sonuçlar elde etmek isteyenler olacaktır.

Beyaz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Bu gibi doğal yöntemler mevcuttur fakat anında beyaz bir cilt istiyorsak açık renkli kapatıcı fondötene başvurabilirsiniz onun dışında daha sağlıklı bir beyazlık istiyorsanız, bebek pudrasını gül suyuna karıştırarak akıcı bir kıvam haline getirmeli yüze orta kalınlıkta maske şeklinde uygulamalıyız. Daha sonra yüzünüz kuruyunca ılık suyla yüze fazla baskı yapmadan yıkamalı ve temiz bir havluyla kurulamalı bu karışımı her gün uygulamalıyız.

Cildi Beyazlatmak İçin Limon

Bunun dışında yine cilt kusurlarına çare başka doğal bir yöntemimiz ise sıklıkla mutfağımız da kullandığımız limondur. Limonun cilde bir çok yararlı etkisi vardır. Öncelikle cildi yumuşatır, ciltteki lekeleri giderir, cildin tonunu açar ve gözenekleri sıkılaştırarak vücudunuz asit oranını dengelemiş olur. Ayrıca bir çok mikrobu etkisiz hale getirerek cildinizde sivilce oluşumunu önler. Limonu pamuğunuza sıkarak her gece yüzünüzü sildiğiniz takdirde gözle görülebilecek büyük etkiye sizde şaşıracaksınız. Ayrıca yüzünüz kuru ise limon ve yoğurdu karıştırarak yüzünüze sürebilir hem teninizin açılmasını sağlar hemde kuruluğu gidermiş olursunuz. Canlı güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız sizde limonun mucizevi etkisinden yararlanın.

Cildi anında beyazlatmak için ne yapılmalı ? Peki, beyaz cilt için ne yapılmalı hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git