Çiftleri Birbirine Bağlayan Önemli Detaylar

Çiftleri Birbirine Bağlayan Önemli Detaylar
28 Mart 2016 tarihinde eklendi, 730 kez okundu.

Genel olarak yoruma açık ve kişilerin hayat tarzı ve dünya görüşlerine göre değişim gösterir. Lakin duruma basit bir perspektiften bakarsak şayet ilişkileri ayak da tutan ve iki birey arasın da sağlam köprülerin oluşmasını sağlayan temel bir kaç ip ucu bulmak mümkün olur. Çiftleri bağlayan önemli detaylar nelerdir ?

Aslın da işin temeli doğru insanı bulmak ile başlıyor. İnsanların fiziksel özelliklerini beğenip ardından istediğimiz kalıplara sokmaya çalışmak hem zaman kaybı hem de duygusal olarak çöküntü yaşamamıza sebep oluyor.

Doğru insanı nasıl mı bulmalıyız? Tabi ki öncelikle kendimizin ne istediğini nasıl bir ilişkiden hoşlandığını tespit edip ona göre hareket etmek önemli. Tanıştığımız her kadın ya da erkek ile flört etmek zaman içerisinde doğru algımızı yitirmemizi sağlar. Doğru insanı bulduğumuz da zamanında yaşamış olduğumuz kalp kırıklıklarının verdiği yetkiye dayanarak güzel gidebilecek bir birlikteliğin sonlamasına sebep olabiliriz.

Asıl meselemize gelecek olursak çiftleri birbirine bağlayan en temel his güvendir. Evet güvenmek ama öyle kuru kuruya temeli sağlam sebeplere dayandırmadan güvenmek değil. Temeli sağlam atılamayan her yapı gün gelip maalesef enkaz altı olma adayıdır. Ona duyduğunuz güvenin nedenlerini isterseniz zihninizde isterseniz bir kağıtta liste halinde belirlemelisiniz. Şayet bir gün bir kavga anında bu listeyi hatırlamanız söyleyeceğiniz cümlelerin tahribat düzeyini azaltacaktır.

‘Sana güveniyorum çünkü beni aldatmayacağını biliyorum’ bu cümle dışarıdan bakıldığın da ne kadar olumlu gözükse de maalesef içerisinde negatif algı barındırır. Zihnimizin temelin de bulunan korkunun pozitif bir cümle ile açığa çıkmış halidir aslında. İlişkiniz de kesinlikle bu tarz cümlelerden kaçınmak iki tarafın anlık da olsa gerilmesini engelleyecek ve ilişkinizin üstüne toz pembe bulutları serpecektir. En önemli kural güven duygusunu aktarırken pozitif gözüken, negatif algı yaratan cümlelerden uzak durulmasıdır.

ciftleri-birbirine-baglayan-onemli

İlişkinizi pozitif temellere dayandırmalısınız ve ne olursa olsun karışışınızdaki insanın sevmediğiniz huylarını değiştirmeye çalışmamalısınız. Romantizmden hoşlanmayan bir erkeği buna zorlayamazsınız. Zorlamadığınız ve beklentinizi düşürdüğünüz taktirde zaten onun elinden geleni yaptığını göreceksiniz. Her insanın duygularını ifade etme şekli aynı değildir . Genelde insanlar kadın ya da erkek fark etmeksizin bir konuda zorlandıkları ve mecbur hissettikleri anda maalesef korkmakta ve duygularını tam anlamı ile açığa vuramamaktadır. Bu duygunun yer ettiği zihinlerde genel olarak yanlış anlaşılma korkusu oluştuğu için size karşı yeterince şeffaf olamazlar. İletişim kopukluğunun ilk temellerini atmış bulunursunuz.

Evet iletişim! Kavga sırasın da kendinizi açık ve net ifade etmelisiniz. Kesinlikle karşınızda ki kişiyi suçlayarak konuşmamalısınız. Şayet kendinizi kontrol edemiyorsanız sakinleşene kadar beklemelisiniz. Sağlam iletişimin kurulması için gereken ilk şart karşılılıkla iki tarafın da mantık sınırların da düşünüyor olmasıdır. Bunun için sakinleşmeden birbiriniz ile olan iletişiminizi bırakmanız ve durumu tek başınıza tartmanız gerekmektedir. Evet kavga ediyorsunuz ama düşünsenize o sizin hayatınızın aşkı birbirinize bu kadar bağırmak için mi beklediniz kavuşacağınız günü.

Birbirinize mutlaka açık olmalısınız. Bunu yaparken açıklık adı altın da karşınızda ki insanın anlatmak istemediği olayları anlatması için zorlamamalısınız. Kaldıramayacağınızı düşündüğünüz olayları merakınıza yenik düşüp o an anlatılmasına müsaade etmemelisiniz bu uzun vadede huzursuzlanmasına sebep olabilir.

Mutlaka birbiriniz ile geçireceğiniz kaliteli zamanlar kadar karşınızda ki kişinin kendine ayırabileceği bir zaman dilimi oluşturulmalı. Ufak zararsız pembe dahi olsa yalanı ilişkinizin hiç bir evresin de bulundurmamak önemli. Sevgilinize küçük sürprizler hazırlayın mesela evet çok klasik ama küçük notlar küçük bir tatlı. İlişkinizi asla maddi temellere dayandırmamalısınız. Yeri geldiğin de sahil de karton bardaktan çay içebilmeliyiz. Birbirinize söz verdiğiniz gibi birbirinize her konuda destek olmalısınız.
Size güvenerek anlattığı bir olayı ileride bir güvensizlik argümanı haline getirmemelisiniz. En önemlisi ise her fırsatta onu ne kadar çok sevdiğinizi kendinize de ona da söylemelisiniz. Ben olmak mesele değil, biz olmayı başarmak bütün mesele bu. Bir kadını yada bir erkeği kusurlarıyla sevmek istediğimiz kalıplara sokmaktan daha kolaydır bütün kusurlarına rağmen sevdiyseniz birbirinizi değiştirmeye çalışmayın. İşte bunu başardığınız gün birbirinize duyduğunuz saygı gözlerde ki o aşkı size tüm şeffaflığı ile gösterecektir. Koşulsuz sevgi işte çiftleri bağlayan en önemli detaydır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git