Ciddi Bir İlişkiye Hazır Mısınız ?

Ciddi Bir İlişkiye Hazır Mısınız ?
23 Mart 2016 tarihinde eklendi, 654 kez okundu.

Çok sevdiğiniz, haftalarca aylarca belki yıllarca birlikte olduğunuz kişiden ayrıldınız. Yaşamanız gereken depresyonu yaşayıp, neden ben sorularını sürekli kendinize sorup yaptığınız fedakarlıkları düşünüp bunu hak etmediğinize karar verdiniz, yememeniz gereken kadar çikolata yediniz, arkadaşlarınızın buluşma taleplerini reddedip haftalarca evden çıkmadınız, İMDB ‘ si  düşük saçma sapan mutlu son ile biten aşk filmlerini izleyip ağladınız. Tamam yeter. Artık kalkıp üzerinizdeki ölü toprağını atmaya karar vermeniz gerekiyor. “ İnsan sevmeye başladı mı yaşamaya da başlar “ sözü aklınıza geliyor. Sevmeye ve yaşamaya devam etmek zorunda hissediyorsunuz.  Depresyon süreci içinde size yaslanmanız için gelen o omuzları reddettiğiniz gerçeğini de unutmamak gerekli.

Siz de farkına varmaya başlayıp bu depresif halinden kurtulmaya karar verdiniz. Dip boyalarınız yapıldı, stresten yenen tırnaklara tekrardan kırmızı ojeler sürüldü, süslenip püslenip dışarı çıkmalarınız başladı. Tam bekarlık sultanlık nidaları atarken , ‘ tak ‘ o da ne bir anda karşınıza dürüstlük abidesi, gizemli, ne istediğini bilen,  yakışıklı, boyu boyuna huyu huyuna uygun bir sevgili adayı çıkıyor. Sohbetlerinizden aşırı keyif alıyor, konuşmalarınızda utanan maymuncuk ve diğer emojiler havada uçuşuyor, buluştuğunuzda karnınıza kramplar giriyor, mutluluktan elinizi nereye koyacağınızı bilemiyor, aranızda muhteşem bir elektrik olduğunu hissediyorsanız tebrikler siz oluyorsunuz.

ciddi-bir-iliski

Öncelikle böyle şeylerin adını koymadan önce ilişkiye hazır olmanız gerekiyor. Birine dair güçlü duygular beslemek ilişkiye başlamak için yeterli olsa da devam etmesi açısından yeterli olmayacaktır.

Ciddi bir ilişkiye başlayıp bu ilişkiyi aynı düzeyde devam ettirmeniz için yapmanız gerekenler ve kesinlikle yapmamanız gereken davranışlar var. Çok güzel giden ilişkinizi sağlıklı şekilde yürütmeniz için çok az yol bulunurken, batırmak için binlerce hatta milyonlarca yolu bulunuyor. O ağlamaklı sonu olan ilişkilerden olmak istemiyorsanız ilişkinize sahip çıkmalı ve gerçekten emek vermelisiniz.

Ciddi bir ilişki arıyorsanız karşınızdaki kişiyi iyi analiz etmelisiniz. Çünkü bir erkeğin karakterini ortaya çıkarması için 90 güne ihtiyaç var. İlişkiye hazır hissetmek için ve ilişkiyi devam ettirmek için iyimser bir hayat görüşüne sahip olmalısınız. Hayatınızda yaşanan küçük aksaklıkların moralinizi bozmasına izin vermemelisiniz. Ayrıca küçük büyük her zorluğa göğüs germeniz ve bu özelliğiniz sizinle yola çıkmak isteyen kişi tarafından rahat olduğunuzun göstergesi olacaktır. Siz ve partneriniz ne istediğinizi bilmelisiniz. Gelecek için hedefi olmayan biri ile ilişkide de ciddi bir yola girilemez.

Eski ilişkiden kalan zaaflarınız ortaya çıkacaktır bunu hem kendiniz hem karşınızdaki bu durumu kabullenmelidir. Hayatınızı gözden geçirip ilişkiye hazır olduğunuza kanaat getirmeniz gerekiyor. Kendinize bu ilişkiyi istiyor muyum diye sorup , yaşantınızdaki hedeflerinizi net olarak ortaya koymalısınız. Ciddi bir ilişkiye başlamadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz sizi neyin aşkta tatmin edeceğini bilmelisiniz. Sınırlarınızı belirlemelisiniz. Hayalperest olmadığınız sürece gerçeklerle yüzleşip ciddi bir ilişkiye hazır olup olmadığınıza karar verebilirsiniz. Eski ilişkilerini göz önüne getirip neden-sonuç ilişkisini doğru yapmalısınız. Önceki ilişkilerinizden çıkarılacak dersleri çıkarıp uzun soluklu, aşk dolu ciddi bir ilişkide yaptığınız yanlış davranışları yapmamalısınız. Hayatınızı temize çekip karşınızdaki insana karşı tamamen dürüst olmalısınız. Bu gerçekler doğrultusunda hayallerinizdeki ilişkiyi yaşamak size kalmış.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git