Cevizli Kek Kaç Dakikada Pişer?

Cevizli Kek Kaç Dakikada Pişer?
14 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 286 kez okundu.

Cevizli kek kaç dakikada pişer ? Ben size cevizli kek yapımında geçen süreden, cevizin faydalarından, yaparken uygulayabileceğiniz pratik bilgilerden, kek yapımındaki püf noktalarından ve kullanabileceğiniz özel tekniklerden elimden geldiğince bahsetmek istiyorum. Umarım bu vesileyle hayatınıza küçük, sihirli bir dokunuş yapabilirim.

Cevizin Faydaları Nelerdir ?

Besin değeri yüksektir. Üçte ikisi yağdır ancak doymamış yağlar barındırdığından sağlığa gayet faydalıdır. Mineral deposudur. Kalbe iyi gelir. Beynin bir numaralı gıdasıdır. Saçları ve cildi besler. En önemlisi ve bayanların en çok ilgisini çekebilecek kısmı zayıflatıcı bir etki ihtiva etmesidir.

Pratik Bilgiler

Gerekli tüm malzemeler eklendiğinde hazırlık süresi 10-15 dk. sürecektir. Ancak ıslak ve kuru malzemeleri ölçerken ayrı kaplar kullanmak size hız kazandıracaktır.

Cevizli Kek Hazırlamanın Püf Noktaları

Yumurtaların sarısı ve beyazı ayrı kaplara alınıp şekerin yarısı beyaza diğer yarısı da sarıya eklenir. Yumurtanın beyazı köpürüp kıvamı koyulaşıncaya kadar mikserle çırpılır.

Yumurtanın sarısı şeker eriyinceye kadar iyice çırpılır. İçine diğer malzemelerde eklenir.

En son hepsi birbirlerine karıştırılır. Bu keki daha çok kabartır.

Kekin daha da güzel kabarması için kabartma tozu diğer malzemeler karıştırıldıktan sonra eklenmeli ve eklenen kabartma tozu üzerine birkaç damla limon sıkılmalıdır. Bunlara ek olarak malzemeler karıştırılırken çırpıcı 8 şeklinde hareket ettirilmelidir.

Cevizli Kek Pişme Süresi

Kullanılacak fırın önceden 180 derecede ısıtılmalıdır. Kekin pişmesi için 30 dk. yeterlidir. Böylece hazırlıkla beraber toplam 45 dk. sürecektir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git