Cebeci Plajı – Kandıra / Kocaeli

Cebeci Plajı – Kandıra / Kocaeli
16 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 397 kez okundu.

Bugün ki yazımızda Cebeci Plajının yerinden ve plaja nasıl gidildiğinden bahsedeceğiz. Ayrıca yazının ilerleyen kısımlarında halk plajına giriş ücretlerini ve şezlong fiyatlarını bulabilirsiniz. Cebeci Plajı Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı bir tatil köyüdür. Arkanızda yemyeşil orman karşınızda Kefken adasıyla yaklaşık 5 km’lik mavi bayraklı Cebeci sahili siz değerli misafirlerini beklemektedir.

Kandıra mevkiinde yaz mevsiminde hava sıcaklığının gündüz yaklaşık 28-35, gece 16-20 derece olduğu bilinmektedir. Yaz mevsimi yani deniz sezonu dışında da Cebeci Plajına gelerek balık avcılığı, doğa yürüyüşü yapabilir ayrıca doğanın eşsiz güzelliklerini fotoğraflayabilirsiniz.

Bölgenin doğal güzelliğinin sebeplerinin başında bitki örtüsündeki çeşitlilik gelmektedir. Ormanlık alanda kızılcık, kestane, defne, söğüt, kiraz, selvi, çınar, çınar, kavak, gürgen, meşe ve çam gibi ağaç türlerini görebilirsiniz. Cebeci’de her mevsim mevsiminin en lezzetli balıklarını bulabilirsiniz. Mezgit, istavrit, hamsi, levrek, palamut, lüfer, kalkan ve barbun avlanabilmektedir.

Cebeci plajı mavi bayrak almaya hak kazanmış ikinci plajdır. Plaj mavi bayrağı 2014 yılında almıştır. Kıyıları sığ ve kumluk, deniz suyu oldukça temizdir. Hem yetişkinler hem çocuklar için oldukça uygundur. Ortalama 4-5 km uzunluğundadır. Kumsalda şezlong, şemsiye, kabin ve tuvalet/ duş mevcuttur. Hafta içi hafta sonlarına nazaran daha sakin olmakla birlikte hafta sonları yoğun ziyaretçi akınına uğramaktadır. Plajda kamp yapmak isteyenler için de çadır ve kamp imkânları mevcuttur.

Cebeci Plajında Spor Faaliyetleri

Cebeci plajında bireysel spor yapmak için oldukça fazla seçenek sunulmuştur. Bunlar; scrubs diving, freediving, sörf, dalga sörfü, kay sörf. Takım sporları olarak da her plajın vazgeçilmezi olan plaj voleybolu ve plaj futbolu için alanlar yapılmıştır.

Cebeci Plajında Ne Yenir ?

Plajda karnınız acıktığında açlığınızı yatıştıracak ya da tümüyle giderebilecek kafa ve restoran bulunmaktadır. Plaj piknik yapmaya da müsait bir yer olduğu için kendi hazırladığınız yiyecekleri de rahatlıkla tüketebilir ya da restoranlarda bölgenin lezzetli balıklarının tadına bakabilirsiniz.

Cebeci Plajı Ücreti

Plaja girişte ücret alınmamaktadır. Sadece otopark ücreti olarak 10 TL ücret söz konusudur. Şezlong isterseniz o da 10 TL olarak ücretlendirilmiştir.

Cebeci Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Cebeci Mahallesi, 41600 – Kandıra / Kocaeli

Telefon: 0 (262) 331 83 91

Nasıl Gidilir? : İstanbul tarafından yola çıktığınızda TEM otoyolunu kullanıp 90 km sonra Kocaeli ’ye ulaşıyorsunuz. Kocaeli ‘ye geldikten sonra otoyoldan Yalova-Bursa bağlantısının bulunduğu doğu çıkışını takip ediyorsunuz. Sağ tarafta görebileceğiniz Kandıra tabelalarını takip ettikten 40 km sonra Kandıra’ya varıyorsunuz. Son derece rahat ve düzgün bir yolda yolculuğunuzu Kandıra’dan 27 km kadar daha sürdürerek mavi bayraklı Cebeci Plajı’na ulaşmış oluyorsunuz.

Kandıra yolu yolculuğu size sevdirecek kadar güzel bir yol. Ara ara karşılaşacağınız virajlarıyla bile yol sürücüyü yormayan oldukça rahat ve izlenilesi bir yol. Yol boyunca iki taraftan size eşlik eden ağaçlarla yolculuk adeta keyif haline dönüşüyor.

Özel araç sıkıntısı yaşayanlar ise Harem’den kalkan Kandıra otobüsleriyle Kandıra’ya ulaştıktan sonra Kefken-Cebeci dolmuşları ile plaja ulaşım sağlayabilirler.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git