Çal Kısık Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir ve Tarihi

Denizli’deki Çal Kısık Kanyonu, il özel idaresi ve belediye tarafından sahip çıkılarak, yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açılmıştır.

Pamukkale travertenlerini, kırmızı termal ve çamurlu termal sularını gezdikten sonra Çal Kısık Kanyonu da gezebilirsiniz.

Mükemmel Asma Köprüler

Gidiş dönüş ile birlikte 650 metreyi bulan asma köprü, Çal Kısık Kanyonu’nun nostaljik simgesidir. Asma köprünün yanı sıra doğa sporları için kanyonda pek çok işletme de bulunmaktadır. Rafting ile olta balıkçılığı kanyonda en çok yapılan sporların başında geliyor. Ege Bölgesi’nde bulunan Çal Kısık Kanyonu, Saklıkent Kanyonu ile adeta yarış içerisindedir. Ancak Çal Kısık Kanyonu’nda bulunan parkurlar ile dinlenme yerleri Saklıkent Kanyonu’na göre daha modern ve nostaljiktir.

1 Milyon Turist

Yürüme parkuru, dinlenme yerine çevrilen mağaraları ile oldukça ilgi çekici yer olan Çal Kısık Kanyonu, yıl içerisinde bir milyon turist ağırlayabilmektedir. Doğa sporları, dinlenme yerleri ve cafeler, yürüyüş parkuru ve doğa güzellikleri ile kanyon, gezintiye gelenlere huzur veriyor ve farklı duygular yaşatıyor.

Çal Kısık Kanyonu Nerede?

Adres: Büyük Menderes Vadisi Çal İlçesi / Denizli

Çal Kısık Kanyonu Nasıl Gidilir ?

Denizli merkeze 60 kilometre uzaklıkta yer alan kanyona terminalden Çal ilçesine giden minibüslere binerek ulaşabilirsiniz. Çal ilçesi Denizli’ye 7 km mesafededir.

Araç ile: Ankara Bulvarı üzerinden Çal Kısık Kanyonuna ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 30 kilometre boyunca bu bulvarı takip etmeniz gerekir. Daha sonra Kaklık mahallesinden kuzey doğru devam edip, Çal ilçesine ulaşabilirsiniz. Bu ilçeye geldiğinizde 7 kilometre Bekili yolu üzerinden devam edip, Çal Kısık Kanyonuna ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git