Çabuk Makyaj Nasıl Yapılır?

Çabuk Makyaj Nasıl Yapılır?
31 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 3.202 kez okundu.

Bir partiye davetli olduğunuzu mu hatırladınız? Arkadaşınızın doğum gününe gideceksiniz ama son anda mı aklınıza geldi? Ve daha birçok son anda gelişen durum olabilir.

Yani aceleniz var ve vaktiniz kısıtlı. Yine de doğal olarak en güzel ve en bakımlı siz görünmek istiyorsunuz. Aşağıda açıkladığımız yöntemlerle kısa sürede hızlı makyaj yapabilir ve son derece etkileyici görünebilirsiniz.

Etkileyici görünen bir makyajın ilk adımı temiz bir cilttir. Cilt tipinize uygun temizleyici ürünlerle cildinizi temizledikten sonra uygun nemlendirici bir kremle yüzünüzü nemlendirin. Ve yüzünüz tertemiz, yumuşacık haliyle makyaja hazır…

Cildinizde akne, sivilce problemi varsa kapatıcı yardımıyla hızlıca bunlardan kurtulun. Kapatıcı süngerini sürmek yerine tampon şeklinde yüzünüze uygulayın. Böylece vakit kaybetmeden kapatıcınızı sürmüş ve de daha doğal bir görüntü elde etmiş olursunuz. Kapatıcının üzerine ten renginize, cilt tipinize uygun fondöteninizi uygulayın. Çok kalın ve yağlı bir fondöten kullanmamaya çalışın. Zaten yağlı bir cildiniz varsa yağlı fondöten bir süre sonra bozulabilir. Fondöteni sürerken ellerinizi ya da kapatıcıyı sürerken olduğu gibi tampon yöntemini kullanabilirsiniz. Gözaltı morluklarınız için de mutlaka kapatıcı uygulamalısınız. Bu aşamada yüzünüz pürüzsüz ve tek renk görünmelidir. Artık zor kısmı çok az bir zamanda tamamladınız. Tabi ki el çabukluğunuz da çok önemli. Doğru yöntemleri bildikten sonra hızlıca uygulamak pek de zor olmasa gerek.

cabuk-makyaj

Biraz daha vaktim var diyorsanız far sürebilirsiniz. O kadar vaktim yok derseniz eyeliner sizi kurtaracaktır.

Zaman alıcı kısım eyeliner çekmek olabilir. Bunun yerine yağlı eyeliner kalemleri kullanabilirsiniz. Kısa bir sürede hızlı sonuç elde edebilirsiniz. Sürmesi oldukça kolaydır. Bulaşma gibi bir problem de oluşturmaz.

Ve sıra geldi rimel sürmeye. Gözlerinizi ortaya çıkarmakta en büyük yardımcınız rimel. Kıvırıcı ile uğraşmak istemiyorsanız çünkü vaktiniz kısıtlı kıvırıcı etkisi olan bir rimel kullanabilirsiniz. Kısa bir süre kurumasını bekleyin. Bekleyin çünkü bulaşıp daha fazla vaktinizi almasını istemezsiniz değil mi? Biz de istemeyiz.

Allık kullanmak zaman alır. Ama daha pratik olan renkli fondötenler kullanabilirsiniz. Şeftali tonları olabilir, doğal duracaktır.

Pratik olmalısınız az bir zaman kaldı ve koyu renk rujlar sizi oyalayacaktır. Bunun yerine dudak renginize yakın bir ton sürün. Dudağınızın renginden bir iki ton koyu da olabilir. Ayrıca dudak kalemi kullanmanıza da gerek kalmayacak.

Evet, hazırsınız; harika görünüyorsunuz. Şimdi istediğiniz yere gidebilirsiniz güzel bayan.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git