Büyük Göğüslerin Sarkmaması İçin Ne Yapılmalı ?

Büyük Göğüslerin Sarkmaması İçin Ne Yapılmalı ?
25 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 570 kez okundu.

Büyük göğüslü bayanların hemen hemen en büyük sıkıntısı kuşkusuz ki göğüslerin sarkması ve yırtık bir görünüme ulaşmasıdır. Büyük göğüslere sahip olan bayanların büyük çoğunluğunda bu sıkıntılara rastlanılır. Aslında bu sıkıntıyı yaşamamanın en büyük yardımcısı kuşkusuz ki spor ve egzersizlerdir. Düzenli olarak spor yapan bir bayanda bu sıkıntılara rastlamak pek de mümkün değildir. Ancak spor yapmak için yeterli vakit yoksa dert etmeye hiçte gerek yok. Evde basit teknikler ile yapılabilecek egzersiz ve masajlarla da kısa süre içerisinde bu sıkıntılardan kurtulmak mümkündür.

Öncelikle evde göğüs toparlayıcı yarım atlet ve ya sütyen takmak büyük önem arz etmektedir. Aksi takdirde göğüsler daha fazla sarkabilmektedir. Bir miktar nemlendirici kremi ve ya masaj yağını göğsünüze uygulayın ve aşağıdan yukarıya oval hareketler yaparak göğüslerinize masaj yapınız. Yukarıya doğru ve yavaş hareketlerle göğüslerinizi sarkmalara karşı koruyabilirsiniz. Bu masaj hareketlerini günde yaklaşık olarak on beş dakika yapmanız halinde bir ay gibi kısa bir sürede etkisini görmeye başlayacaksınız. Aslında bu masajı nemlendirici krem ve masaj yağından ziyade ardıç yağı ve ya ardıç yağı kremi ile gerçekleştirmenizi daha çok öneririm. Çünkü ardıç yağı herkes tarafından bilinmese de çatlaklara ve selülitlere birebir gelen bir yağ. Masajı ardıç yağı ve ya ardıç yağı kremi ile gerçekleştirmeniz hem eğer çatlaklarınız var ise onları geçirmenize hem de daha hızlı sonuç almanıza olanak sağlayacaktır. Masajı yaparken her ne kullanmış olursanız olun her gün düzenli olarak yapmanız halinde olumlu sonuçlar alacaksınız. Ayrıca masajı yapmadan önce göğüslere buz sürmek de göğüsleri uyaracağından dolayı daha erken sonuç almanızı sağlayabilir.

Bir duvara iki kolunuzu gergin bir şekilde yaslayın. İleri geri hareketler yaparak hem kollarınızın gerginleşmesini sağlayın hemde göğüslerinizi sıkılaştırın. Unutmayın ki sıkılaşmış bir cilt her zaman için sarkmalara karşı oldukça dirençlidir. Aynı şey göğüsler için de geçerlidir ve bu egzersizi yapmanız halinde sarkmalara karşı daha güçlü olacağınızı unutmayın. Hem masajı hem de egzersizleri her gün düzenli olarak yaptığınız takdirde göğüslerinizin çok kısa sürede sıkılaştığını sizler de net bir şekilde göreceksiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git