Burç Beach Kilyos – Sarıyer / İstanbul

Burç Beach Kilyos – Sarıyer / İstanbul
19 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 411 kez okundu.

Yoğun iş temposu ile birlikte çalışma hayatının zorluğunu stresini üzerinden atmak isteyen tatilcilerin yıllık izinlerini kullanmaları kendilerinde uzun süreli bir tatil imkanı sağlamaktadır. Ama bu yoğunluk karşısında yıllık izinlerini kullanamayan tatilcilerin ise kısa süreli hafta sonu kaçamağı ya da günübirlik tatil düşünceleri elbetteki bulunmaktadır. Bunun için kendilerine hijyenik temiz sakin bir koy veya bir tatil beldesi bulma düşüncesi onları araştırmalara itmektedir. Bu araştırmaların sonunda Burç beach özellikle gençlerin tercih ettiği ve eğlence ile birlikte tatilinde iç içe yapılabildiği bir nokta olarak göze çarpar. Bu yazıda Burç Beach Kilyos hakkında bilmek istenilenleri anlatmaya çalışacağız.

Burç Beach Kilyos Boğaziçi Üniversitesi’nin mezunlar derneği’ne ait olan ve bu derneğin buranın yöneticiliğini yaptığı özel bir alan olma özelliği taşır. Kilyos’ta bulunan Sarıtepe Kampüsünde hizmet vermektedir. Muhteşem kumsalın yanı sıra 1400 metrekarelik güneşlenme alanı ile gayet büyük bir tatil noktasıdır. Plaj özel kumlardan yapılmıştır ve gençlerin akın ettiği bir sahil olma özelliği taşır. Tertemiz bir denizi vardır. Boğaziçi Üniversitesi’nin buradaki hak ettiğinden dolayı son dönemin gözde spor ve aktivite olaylarından olan kite board ve rüzgar sörfü gençlerin burayı tercih etmesindeki en önemli nedenlerden biridir. Bu kumsal hem denizde hem de spora hem de eğlenceye bu kadar önem verdiği için İstanbul’daki diğer sahillerde gözle görülür şekilde ayrılır. Misafir portföyü ile ilk sırayı öğrenciler ve gençler almaktadır. Ayrıca spora meraklı olan her yaştan insan urada istediği şekilde deniz sporları ile ilgilenebilir. Boğaziçi Üniversitesi her yıl kite board dünya şampiyonası düzenler. Her milletten, her yaştan insan bu şampiyonaya katılabilir ve bu aktivitenin organizasyonuyla unutulmaz bir tatil geçirebilir. Burç beach kilyos misafirleriniz Sabah saat 09 ile akşam 21 arasında ağırlamaktadır. Bu resimde bulunan 200 kişilik bir kafeteryası vardır. Ayrıca 650 araç kapasiteli bir otoparkı da mevcuttur. Yemek ve farklı takılar takmak için farklı lokantaları ve kafeleri mevcuttur. Barlar, balıkçı restoranları bunlardan sadece bir kaçıdır.

Tatil organizasyonu denilince akla gelen spor ve aktivite Burç Beach için de geçerlidir. Burada pek çok organizasyon yapılmakta ve bu organizasyonlar sırasında pek çok eğlenceli anlar yaşanmaktadır. Buraya gitmek isteyen tatilcilerin her türlü imkandan ve eğlenceden yararlanabilmesi için bünyesinde bulunduğu Boğaziçi Üniversitesi’nin Bahar şenliğinde, her milleti bir araya getirdiği kite board dünya şampiyonasında, popüler ve Unutulmaz sanatçıların yer aldığı konserve aktiviteler de ve kendisinin diğer sahillerden ayran ve muhteşem bir manzara sözü veren haftasonu gün batımı partisinde gitmeleri şiddetle tavsiye edilmektedir.

Burç Beach Kilyos Fotoğrafları

Fotoğraf çektirmek isteyen her yaştan insanın uğrak yeri olan ve bir çok spor aktivitelerine ev sahipliği yapan Burç Beach – Kilyos fotoğraflarına internet sitesinde ve webte sıklıkla rastlamak mümkündür.

Burç Beach Giriş Ücreti

Burç beach kilyos bünyesinde bulunduğu Boğaziçi Üniversitesi, boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği ile diğer misafirler arasında bir farklılık göstermektedir. Bu farklılık giriş ücretlerine de yansımaktadır. Fiyatlandırma Boğaziçi Üniversitesi ve Boğaziçi Mezunlar Derneği hafta içi 20 Türk lirası, hafta sonu 30 Türk Lirası şeklinde sunulurken, misafir girişlerinin de bu fiyatlandırma hafta içi 35 Hafta sonu 45 şeklindedir.

Burç Beach Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Gümüşdere Mahallesi, Sarıtepe Kampüsü

Telefon: (0212) 203 09 11

Nasıl gidilir: Gençlerin Uğrak yeri olan Burç beach Kilyos sarıtepe kampüsünde bulunur. Hisarüstü Boğaziçi otobüsleri bu noktaya kadar hizmet verir. Ayrıca bu noktaya giden bir kaç tane Başka otobüs de mevcuttur. Bunlardan bazıları Nispetiye, ODTÜ Rektörlüğü şeklindedir. Bu otobüslerin hangileri olduğuna ve hareket saatlerini belediyenin web sitesinde rastlamak mümkündür. Tatilcilere aktivite spor ve muhteşem bir gün geçirme hizmeti sunan burç beach Kilyos’a vakit bulunduğunda mutlaka gidilmeli, ve buradaki aktiviteler yerinde takip edilmelidir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git