Buğday Yağı Yüze Nasıl Uygulanır ?

Buğday Yağı Yüze Nasıl Uygulanır ?
20 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 137 kez okundu.

Buğday yağı yüze nasıl uygulanır hakkında merak ettiklerinizi yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Buğday Yağının Yüze Faydaları Nelerdir ?

Buğday yağı içerisinde barındırdığı B ve E vitaminleriyle hücre yenileyici özelliğe sahip olması sebebiyle sağlık ve güzellik arayanların tercihleri arasında yeri almıştır. Cilt bakımı ve saçların daha güzel, parlak görünümünde oldukça etkilidir. E vitamini cildin beslenmesi için önemli bir yere sahiptir ve buğday yağı E vitamini bakımından oldukça zengin içeriğe sahiptir. Buğday yağı ciltteki kırışıklıkların azaltılmasında, güneş lekelerinin giderilmesinde, sivilcelere, yara ve yanıklarda iyileştirici etki sağlamaktadır. Ayrıca yüz için de oldukça faydalıdır.

Buğday Yağı Yüze Nasıl Kullanılır ?

Peki, buğday yağı yüze kullanımı nasıl olur  ? Öncelikle yüzünüzü temizleyin. Buğday yağını bir miktar pamuğun üzerine dökün. Buğday yağının içerisine bir şey ilave etmeden kuru olan yüzünüze sürün. Parmaklarınızı kullanarak hafif dokunuşlarla masaj yapın. 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü suyla yıkayın. Bu buğday yağı uygulamasını yatmadan önce yapabilirsiniz. Çünkü buğday yağının kokusu hem sizi hem de çevrenizdekileri rahatsız edebilir. Bu nedenle yatmadan önce yapmanız daha uygun olur. Buğday yağını şişelenmiş olarak eczane ve aktarlardan almalısınız. Güvenilir markalar olmasına dikkat edin. Aksi takdirde cildinizde alerjik reaksiyon gösterebilir.

Buğday yağı yüze nasıl uygulanır ? Peki, buğday yağının yüzde kullanımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git