Buğday Yağı Ten Rengi Açar Mı ?

Buğday Yağı Ten Rengi Açar Mı ?
20 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 106 kez okundu.

Buğday yağı ten rengi açar mı ? Buğday yağı genellikle kozmetik alanda kullanılmakta olup bu nokta da çoğu kişi ten rengini açmak için kullanmaktadır. Peki buğday yağı ten rengini gerçekten açar mı? Bu yazımızda sizler için buğday yağı ten rengini açar mı bu konudan bahsedeceğiz.

Buğday Yağı Cilt Rengini Açar Mı ?

Cilde rengi veren renk pigmentleri vücutta bulunmakta olup bu noktada pigmentler doğuştan gelen bir renge sahiptir ve tamamı ile genetiktir. Bu noktada doğuştan gelen rengi değiştirmek imkansız denecek kadar zordur. Doğuştan gelen rengi değiştirebilmek için estetik müdahaleler gerekmektedir. Bu sebeple eğer ki çok esmer, koyu buğday bir tene sahip iseniz bu noktada bir değişim yakalamak ve buğday yağı ile ten rengini açmak mümkün değildir.

Buğday Yağı ile Ten Rengi Açma

Buğday yağı ile ancak güneşin etkenlerinden kaynaklanan değişimler açılabilmektedir. Bu sebeple gün içinde güneş ışığına maruz kalmanız halinde uygulayacağınız buğday yağı ile ten renginizi açabilir, açma noktasında ise doğal cilt rengi elde edebilirsiniz. Buğday yağı ile ten rengini açabilmek için doğal yağları kullanmanız şarttır. Kimyasal içerikli, %100 doğal olmayan yağlar ten rengi açmada etkili değildir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git