Buğday Yağı Sivilceye İyi Gelir Mi ?

Buğday Yağı Sivilceye İyi Gelir Mi ?
20 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 95 kez okundu.

Buğday yağı sivilceye iyi gelir mi hakkında merak ettiklerinizi yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Buğday Yağının Sivilce ve Cilt Lekelerine Faydası

Birden fazla faydası ilen bilinen bitkisel yağların arasında kendine sağlam bir yer kazandıran bir yağdır buğday yağı. Yıllardan beridir birçok alanda kullanılan buğday yağı, cilt lekeleri ve sivilce izleri gidermede de kullanılır. Bu sorunların başında da sivilce ve gözeneklerin giderilmesi yer almaktadır. Buğday yağı, sivilce, akne, kızarıklık ve hassasiyet için birebir bir kullanıma sahiptir. Eğer sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız bu yağı kullanabilirsiniz. Sivilceye doğrudan etki ederek bu sorunun giderilmesini sağlar.

Buğday Yağı Maskesi

  • Bir tatlı kaşığı buğday yağı
  • Bir tatlı kaşığı karanfil yağı
  • Bir çay kaşığı bal
  • İki veya üç damla limon suyu
  • Bir adet avokado meyvesi

Peki, buğday yağı maskesi nasıl hazırlanır ? Olgunlaşmış bir avokado meyvesini iyice püre olacak şekilde ezin. Daha sonra bu pürenin içine diğer malzemeleri verilen oranlarda karıştırın. Bu karışımı yüzünüze minik masaj hareketleri ile yüzünüze uygulayın. 20 dakikalık bekleme süresinin ardından yıkayıp durulayın. Böylelikle sivilcelere doğrudan fayda sağlamış olursunuz. Dilerseniz eğer kulak temizleme çubuğu ile sivilce üzerine buğday yağı uygulayıp 10 dakika bekletin ve durulayın. Bu da fayda görmenizi sağlayacaktır.

Buğday yağı sivilceye iyi gelir mi ? Peki, buğday yağının sivilceye faydaları hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git