Buğday Yağı Cilde Nasıl Sürülür ?

Buğday Yağı Cilde Nasıl Sürülür ?
20 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 101 kez okundu.

Buğday yağı cilde nasıl sürülür hakkında merak ettiklerinizi yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Buğday Yağının Cilde Faydaları

Cildimiz için en temel bakım ürünlerinin başında gelen buğday yağı elde edilmesi istenilen beklentiyi tamamıyla karşılar.

  • Cildi onarır, temizler.
  • Cilt tonunu dengeler.
  • Yumuşaklık ve parlaklık verir.
  • Sıkılaştırır.
  • Lekeleri giderir.
  • Beyaz ve siyah noktaları temizler.
  • Sivilceleri önler.

Buğday Yağı Cilde Nasıl Kullanılır ?

Ancak doğru kullanım her ürün için büyük önem taşır. Doğru sonuçlar elde etmek için kullandığınız ürünün sizin için doğru ürün olup olmadığını kontrol etmeli ya da cildinize göre kullanmalısınız. Eğer yağlı cildiniz var ise

Yağlı ürünler özellikle yağlı cilde sahip insanların korkulu rüyasıdır. Ancak buğday yağı korkulmaması gerekilen tarafları vardır. Cildin yağ dengesini korur. Yağlı cildiniz için bir damla buğday yağı yeterli olacaktır. Soğuk su ile ve gerekli temizlemenizi yaptıktan sonra (sabun ya da pealing gibi) bir damla buğday yağını cildinize yedirin. Bunu gece yatmadan önce yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Haftada en fazla iki defa yapabilirsiniz. Ancak bir defa yapmanız da yeterli olacaktır.

Eğer cildiniz gerçekten çok yağlı ile üç günde bir olacak şekilde yarım çay kaşığı içebilirsiniz. Eğer karma cildiniz var ise buğday yağı tam da sizin için gereken bir üründür. Cildinizin yağ oranını eşitler ve sizi karma cilt derdinden kurtarır. Haftada üç kez kullanarak cilt bakımı yapabilirsiniz. Yüzünüzü tamamen temizlediğinizden emin olduktan sonra iki damla şeklinde cildinize direkt olarak uygulayın. Eğer kuru cildiniz var ise her gece yatmadan önce cildinizi arındırdıktan sonra eğer gereken nemi veriyorsa iki damla, vermiyorsa üç damla şeklinde kullanabilirsiniz. Güneş kreminizin içine ekleyebilir sabah da istenilen nemi ve korumayı elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git