Buğday Yağı Bronzlaştırır Mı ?

Buğday Yağı Bronzlaştırır Mı ?
20 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 78 kez okundu.

Buğday yağı bronzlaştırır mı hakkında merak ettiklerinizi yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Buğday Yağının Cilde Faydaları

Buğday yağının cilt üzerindeki etkisi oldukça fazladır. Cildi besler, yumuşaklık parlaklık verir. Cilt lekelerinden bizi kurtarır. Sivilce gibi rahatsız edici şeylerin çıkmasını da önler. Cildimiz için vazgeçilmez bir bakım ürünü halindedir. Güneş gibi dış etkenlerden de bizi korumaktadır.

Doğal Bronzlaştırıcı Buğday Yağı

Buğday yağının içerisinde bulunan UV ışınlarından koruyucu özelliği bronzlaştırabilmesi olarak algılanmaktadır. Ancak bilinen bu yanlışı düzeltmek gerekirse buğday yağı bir nevi doğal güneş kremi görevi görür. Güneşin zararlı etkilerinden bizi korur.

Güneş kızarıklıkları ve güneş yanıklarına engel olarak özellikle yaz aylarında en büyük yardımcımız olur. Ancak buğday yağı tek bir şekilde bronzluk etkisi verebilir. Eğer buğday yağını kakao yağı ile beraber kullanırsak hem güneşin yakıcı ışınlarına maruz kalmamış oluruz hem de istenilen bronzluğu sağlamış oluruz. Dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi de bronzluk yapmayı sağlayan ürünleri çok fazla ya da her gün kullanmaktır. Cildinizde kalıcı lekeler oluşturabilir. Ancak buğday yağı her gün kullanılması bir zarar oluşturmamaktadır. Cildiniz için yeteri kadar kullandığınızdan emin olun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git