Bozdağ Kayak Merkezi / İzmir

Bozdağ Kayak Merkezi / İzmir
22 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 403 kez okundu.

Ülkemizde bulunan birçok kayak merkezinin arasından en çok tercih edilenler arasında girmeyi başarmış olan Bozdağ Kayak Merkezi, turistlik bir şehir olan İzmir’de yer almaktadır.

Bozdağ Kayak Merkezi İzmir il sınırları içerisinde yer alan Ödemiş ilçesinin Bozdağ Köyü’nde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 110 km uzaklıkta yer almış olan Bozdağ Kayak Merkezi, kış mevsimi içerisinde müşterilerini en iyi şekilde ağırlayabilmek, müşteri memnuniyeti sağlayabilmek amacı ile çalışmalarına yaz aylarından itibaren başlamaktadır.

Kayak Merkezi, 1700 – 2157 metre yükseklikleri arasında kurulmuştur. Bozdağ Kayak Merkezi, sezonu Aralık ayında açılmakta olup sezon Mart ayını sonlarına doğru kapanmaktadır. Dağın kuzey yamacında alp disiplini kayak uygulamaları yapmak isteyen ziyaretçiler için gerekli alanlar yer almaktadır.

Coğrafi konumu açısından etrafında çok fazla ormanlık alan bulunduran Bozdağ Kayak Merkezi, kayak dışında doğal güzelliklerin keyfine doyasıya varabileceğiniz mükemmel bir yer. Ayrıca Kayak Merkezi etrafında yer almış olan piknik alanları ve mesire alanlar ile her yıl yerli – yabancı turistleri ağırlıyor. Bozdağ Kayak Merkezi, Ege Bölgesi’nin Uludağ’ı olarak kabul edilmektedir. Ayrıca bu bölge kış turizmi dışında yaz turizmi ile de nam salmış durumda.

Hafta sonları 15 bine kadar ziyaretçi ağırlayan bu Kayak Merkezi’nde ziyaretçileri ağırlayan 1500 araç kapasiteli otoparkta hizmet vermektedir. Kar merkezinin kar kalınlığı 80 – 120 cm arasında değişim göstermektedir.

Bozdağ Kayak Merkezi Taşıma İmkanları

Bu kayak merkezinde rahatça zirveye ulaşmanızı sağlayacak çeşitli ulaşım araçları alternatifleri bulunmaktadır.

  • Bozdağ Kayak Merkezi’nde, 650 metre çıkış, 1200 metre inişe sahip teleski ile birlikte 450 metre çıkış, 900 metre inişe sahip teleski yer almaktadır.
  • Kayak merkezinde saatte 1000 kişi taşıma kapasitesine sahip 1549 metre uzunluğunda olan telesiyej yer almaktadır.

Bozdağ Kayak Merkezi’nin özellikle kuzey tarafına bakan yamaçlarına yakın bölümlerinde alp disiplini kayak uygulaması yapmak için son derece uygun yerler yer almaktadır. 3 adet mekanik tesis bulunduran kayak merkezinin iki tepe arasındaki kot farkı yaklaşık olarak 350 metre civarındadır. Kayak yapmaya uygun olan pistlerin toplam uzunluğu 3.000 metre civarındadır. Uzmanların görüşlerine göre bu uzunluk, uluslararası yarışların yapılabilmesi için yeterlidir. Kayak merkezinde yer alan pistler hem amatör kayakçılar için, hem de profesyonel kayakçılar için idealdir.

Bozdağ Kayak Merkezinde Konaklama İmkanları

Kayak merkezinde bulunana otellerinden biri olan Bozdağ Kayak Merkezi oteli Balçova Termal tarafından işletilmektedir. Bu otel ziyaretçilerine en kaliteli hizmeti verebilmek adına oldukça özenli davranmaktadır. 16 oda, 4 suit oda ile toplam da 20 oda kapasitesi ile hizmet veren bu otelden isteyenler kayak malzemeleri ve gerekli diğer gerekli kayak malzemelerini satın alarak veya kiralayarak temin edebilirler.

Bozdağ Kayak Merkezi Oteli

Telefon: 0533 664 11 51 – 0232 259 14 00

Bozdağ Kayak Merkezi’nde yer almış olan bir başka otel Gölcük Prenses Oteli’dir. İl olarak 1929 yılında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dinlenmesi için inşa edilmiş olan bu otel, zaman içerisinde çeşitli ilaveler yapılarak günümüzdeki haline ulaşmıştır. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bu otelin tescilli bölümünde 14 oda, ilave bölümünde 37 oda, toplamda 51 oda ile hizmet vermektedir. Mistik bir havaya sahip olan bu otelde son derece keyifli ve eğlenceli vakit geçirme olanağına sahipsiniz.

Gölcük Prenses Oteli

Telefon: 0507 240 32 10 – 0232 558 11 15

Bozdağ Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

İzmir’e ulaştıktan sonra kayak merkezine ulaşmak için birkaç farklı yollardan birini kullanabilirsiniz.

İzmir’den Kemalpaşa – Turgutlu – Sart istikameti doğrultusunda Bozdağ Kayak Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Bozdağ Kayak Merkezi’ne ulaşmak için kullanabileceğiniz bir başka alternatif yol ise, İzmir – Torbalı – Ödemiş – Birgi güzergahıdır.

İzmir ile Bozdağ Kayak Merkezi arasındaki mesafe 110 km’dir ve şehir merkezinden kayak merkezine ulaşmak için belirli saatlerde hareket eden otobüsleri de tercih edebilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git