Boyundaki Tırnak İzi Nasıl Geçer ?

10.12.2016
Boyundaki Tırnak İzi Nasıl Geçer ?

Uzun tırnak darbeleri veya hayvan pençelerinden gelen darbelerden oluşan boyunda ve vücudunun farklı alanlarındaki tırnak izleri oldukça rahatsız edici bir görüntüye sahip olduklarından dolayı bu izleri yok etme çabasına gireriz. Vücudun diğer alanlarına oranla özellikle boyunlardaki tırnak izleri fazlasıyla rahatsız edici olup en başta onları yok etmek isteriz.

Genellikle biz boyundaki tırnak izleriyle hayvan severlerde rastlarız ama endişelenmeyin yüzünüzdeki ve boynunuzdaki tırnak izleri kalıcı olmayıp elbette çaresi de var. Doğa bizlere her konu da yardımcı olduğu gibi bu konuda da yardımcı olmaktadır. Boynunuzda tırnak izi olup ve çaresini araştıranlar için biz de sizler için araştırıp bu yazımızda boyundaki tırnak izi tedavisi diye toparladık. Hadi bakalım çarelerine:

Kantaron Yağı 

Eczanelerde ve aktarlarda satılan kantaron yağı cilt üzerindeki etkisini çoğumuz biliyordur. Bilmeyenler için yine de yazayım. Kantaron yağı cilt üzerindeki yaraları iyileştirmeye, ölü hücrelerini yenilenmesine, bakterilerin ölmesine, ciltteki siyah noktalar ve sivilcelere iyi gelmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir husus var ki o da şu; Kantaron yağını ince bir şekilde boynunuza sürün aksi takdirde ciltte pullanma ve sivilcelenmeye yol açmaktadır. Boynunuzdaki tırnak izlerinin üzerine ince tabaka şeklinde sürdüğünüzde tırnak izlerinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Merhem / Krem

Kantaron yağının etkisi oldukça yüksek olduğu halde şayet ki bu yöntemi kullanmak istemiyorsanız o zaman bir cilt doktoruna görünmelisiniz veya eczacınızla sorununuzu paylaşıp uygun bir krem veya merhem almalısınız.

Bahsettiğimiz bu yöntemlerle basit diyebileceğimiz tırnak darbelerini kolaylıkla tedavi edebilirsiniz, ancak şiddetli ve daha çok derin tırnak darbelerinde mutlaka bir hekime veya acil servisine başvurunuz. Aksi takdirde aldığınız şiddetli tırnak darbelerinden enfeksiyon kapmanız kaçınılmaz olur.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.