Boğa Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Boğa Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?
18 Mart 2017 tarihinde eklendi, 258 kez okundu.

Boğa burcu çocuğuna nasıl davranılmalı ? Bildiğimiz üzere boğa burcunun yöneticisi Venüstür. Tüm çocuklar sevgiye, ilgiye ve şefkate muhtaçtır. Çocuklar bizim en değerli varlıklarımızdır. Onların ileriki yaşamlarında daha güçlü bir kişiliğe sahip olmaları ve toplumda bir yer edinmesi için elimizden geleni yaparız. Her çocuk özeldir. Çocuklar birbirinden farklı oldukları için onlara karşı tutum ve davranışlarımız farklılık göstermektedir. Çocuğumuzun doğasını ve iç dünyasını bilip ona göre hareket etmeliyiz. Tam bu konuda burçlar iyi bir yol göstericisi olabilir. Hepimiz uzaktan yada yakından bir şekilde burçlarla ilgiliyizdir.Dünya o kadar karmaşık bir hal almış ki bazen içinden çıkılmaz gibi durabilir. Bu konuda insanlar bir yol göstericiye ihtiyaç duyar. Kimine göre yanlış kimine göre doğru olan bu astroloji dalı hayatımızı kapsamıştır.

Boğa burcu çocukları oldukça zekidirler. burçlarından kaynaklı biraz inatçıdırlar. Kendi dediklerinin olmasını isterler. Çok soğuk durabilirler ama içten içe oldukça duygusaldırlar. arkadaş çevresinde oldukça sevilen bu çocuklar doğayla iç içe olmayı severler. Dünyada hep güzel şeyler olacağına inanırlar. Boğa burcu çocuğuna bir konu üzerinde inatlaşmayın. Olayı zamana bırakmaya çalışın.

Boğa burcu çocuğu, dediğim dedik yapılarından dolayı olaylara objektif bakamayabilir. Ona bir şey yaptırmak istiyorsanız bunu olabildiğince tatlı bir dille söyleyin. En nefret ettikleri şeylerden birisi karşı tarafın ona kaba davranmasıdır. Değersiz olduğunu hissederse içine kapanır ve size hiçbir şey anlatmaz. Kararsız bir yapıya sahip olan bu çocuklar hayatının çoğunda ebeveynlerine ihtiyaç duyarlar. Yalnızlıktan nefret ederler bu yüzden hayatın paylaşınca daha güzel olacağına inanırlar. Duygusal yapılarıyla bilinen bu çocuklar çoğu konuda mantıklarını devre dışı bırakabilirler. Doğru karar verme konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Ailenin bu süreçte onların yanında olmaları gerekir.Ailesinin ona olan güvenini hissederse daha mutlu bir çocuk olup ve daha girişken olacaktır.

Evet her çocuk birbirinden farklıdır, farklı davranırlar, farklı huyları vardır. Tabi ki bu farklılıkları etkileyen bir etmen olarak ta şu an yazacağımız konu yani burçların etkisi de oldukça büyüktür. Çocuğunuzun burcunu bilerek bir yerde ona göre davranmalısınız. Şimdi gelin boğa burcu çocuklara nasıl davranılır onu inceleyelim:

Öncelikle; boğa burcu çocuğun belki bahsetmemiz gereken en önemli özelliği, inatçı olmasıdır. Yani ona doğrusunu ne kadar anlatmaya çalışırsanız çalışın yine de o kendi bildiğini okuyacak ve yapılmasını isteyecektir. O yüzden çocuğunuzla inatlaşmanız olayın büyümesine sebep olacağından siz biraz o anda çocuğunuzdan biraz daha geri planda kalabilirsiniz. Sonrasında tabi ki doğrusu neyse konuşabilirsiniz. Belki bir diğer önemli özelliklerinden bir tanesi de; sevmeyi, sevilmeyi çok severler. Çok ince, kırılgan bir yapıları vardır. Özellikle kendilerine değer verildiğini görmek isterler. O yüzden mesela, çocuğunuz geldi ve size yaşadığı bir olayı anlatmaya çalışıyor, her ne yapıyorsanız yapın bırakın ve o anda çocuğunuzu dinleyin. Bu hareketiniz, ona değer verdiğinizi, anlatacaklarını önemsediğinizi gösterir. Bu da çocuğunuzun sizinle her şeyi paylaşmasını, sizden bir şeyler saklamamasını sağlar ve müthiş derecede kendini, sizin gözünüzde değerli hisseder.

Son olarak; boğa burcu çocuğuna bir şey yaptırmak istiyorsanız, rica etme yöntemi çok daha hoş olacaktır. Çünkü, ona emir verilmesi ve sert konuşulması bir boğa çocuğunun en sevmeyeceği şeydir. Gerçi bu ve bir yukarıda saydığımız madde bütün çocuklara hatta herkese karşı yapılması gereken ortak bir davranış türü örneğidir, bunun burcu yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git