Boğa Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Boğa Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?
18 Mart 2017 tarihinde eklendi, 385 kez okundu.

Boğa burcu çocuğu okul hayatı nasıl olur ? Çok yavaş çocuklardır. Fakat yavaş oldukları kadarda bir o kadar inatçı bir yapıya sahiptir. Anne babaları onlar hakkında genel olarak çeken bilir terimini kullanır. Fakat inatları dışında sorun yaratan başka huyları yoktur. Genelde sessiz ve yavaş olarak takılırlar. Oyuncaklarıyla hiç ses çıkarmadan oturup saatlerce oynayabilmektedirler.

Boğa burcu çocukları okul hayatları boyunca oldukça başarılı olurlar. Başarılarının sebebine azimlerinden gelmektedir. Fazla sabırlı oldukları için istedikleri şeye ulaşmak ne kadar zor olsa bile, bir şekilde bir yolunu bulup ulaşırlar. Bu durum dersleri içinde geçerliliğini gösterir. Bazı öğrencilere göre elbet sevmedikleri derslerden en az bir tanesi çok zordur. Fakat bu çocuklara göre öyle bir durum yoktur. Onlar eğer ki hepsini başarmak istiyorlarsa, gözleri zoru falan görmez ve bir şekilde hepsini başarıyla verip herkesi hayrete düşürmeyi başarır. Bu çocuklar içlerine fazla kapanık yapıdaki çocuklardır. Bu sebepten dolayıda toplum arasına girdiklerinde herkesle hemen kaynaşamasalar. Bu durum aynı şekilde okul dönemlerinde de kendisini gösterir. Yeni arkadaşlarının arasına girip onlarla kaynaşmasını uzun zamanlarını almaktadır. Fakat onlarla kaynaştıktan sonra sıcakkanlı yanlarını onlara göstererek kendilerini sevdirmeyi daha ilk dakikadan başarırlar.

Anne ve babaları toplantılara gittiklerinde genelde çocukları hakkında olumlu şeyler duyarlar. Zaten yavaş olan çocukları okulda da aynı şekilde hareketler sergiledikleri için kimseyi rahatsız etmezler. Zaten zeki ve azimli oldukları içinde derslerinde büyük başarılara el atarlar ve ailelerini gururlandırırlar.

Tek sorun bu çocukların çok hassas olmalarıdır. Arkadaşları veya başka birisi tarafından ters tepki aldıkları zaman akrep burcu çocuğu, hemen kabuklarına iç dünyalarına çekilir ve orada sessizce yaşar. Aslında sessizliklerinin altında göz yaşları yatmaktadır fakat her ne kadar çocuk yaşta bile olsalar bunu belli edemeyecek yapıdadırlar.

Boğa burcu çocukları adeta sevgi için yaşayan çocuklardır. Sürekli olarak sevilmek ve ilgi görmek isterler. Bir de hiç aç kalmamak isterler. Onun dışında pek fazla problem çıkarmazlar ve ailelerini zor durumda bırakan bir çocuk olmazlar. Ama o dik damarları tuttuğu zaman ailesini adeta huzursuz ederek fazlaca canlarını sıkmayı başarırlar. Bu çocuklar diğer çocuklar gibi disiplin kelimesine asla itiraz etmezler. Hatta disiplinli olmaktan son derece mutlu bile olurlar. Bu sebepten dolayıda okul hayatı boyunca oluşan bütün disiplin kurallarını gözlerini dört gözle açarak uyum sağlarlar. Okulun en uyumlu ve en çalışkan çocukları olarak bile adlandırılabilirler.

Boğa burcu çocuğu, disiplinden fazlasıyla hoşlandıkları için ders çalışmaktan da hiç rahatsız olmazlar. İtiraz etmeden kendi çalışma ortamlarını kendileri kurarak ders çalışmaya başlayabilirler. Hatta ve hatta ailelerinin onlara çalış demesine bile çoğu zaman gerek kalmaz. Aynı zamanda düzen kelimesini de çok sevdikleri için hayatları, ne kadar küçük yaşta olursa olsun hep bir düzen içerisinde olsun isterler. Bu sebepten dolayıda okul hayatları onlara her zaman düzen anlamını ifade etmektedir. Düzenli bir şekilde kurdukları disiplin kurallarıyla beraber eğitiminin son gününe kadar aynı düzende son hızla devam ederler. Hal böyle olunca da başarıları arka arkaya getirmeyi çok iyi başarırlar.

Uyumlu bir yapıya sahip olan boğa burcu çocukları okul hayatları boyuncada uyumlu hareketlerini sergilemekten asla geri kalmazlar. Onların arkadaşlarıyla kavga ettikleri çok nadir görülmektedir. Yalnız okulda arkadaşlarından bile sürekli ilgi beklemektedirler. İlgi göremedikleri her dakika yüzleri dahada düşmektedir. Onların yüzlerinin gülmesini istiyor iseniz onlara olan ilginizi hissettirmekten geri kalmamalısınız. Özellikle anne ve babalara bu durumda fazla görev düşmektedir. Özellikle ve özellikle onların önünden yemekleri hiç eksik etmemelisiniz.

Boğa burcu çocuğu okul hayatı nasıl olur ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git