Blog Yazarlığı Yapmak İstiyorum

Blog Yazarlığı Yapmak İstiyorum
4 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 309 kez okundu.

Merhaba kızlar ben Buse. 23 yaşındayım ve takdir edersiniz ki çalışmıyorum öğrencilik yapıyorum. Sağlıkçıyım ancak bu işe girişmeden önce hayalimde hep var olan blog yazarlığı fikri yine devreye girmişti. İnternet üzerinden çeşitli yollardan para kazanma fikirlerini araştırıyordum.

Üniversitede ilk yılımda da çok fazla çevrem yoktu vaktimi sadece kitap okumaya ve yazmaya ayırırdım. Yazmayı sevenler! Ne olursa olsun saçma da olsa mutlaka yazın! Yazın ki beyin kendini yenileyerek yoluna devam etsin! Araştırmalarım uzun süre devam etti yaklaşık 3-4 ay kadar çeşitli blog yazarlığı siteleri ödeme sistemlerini, çalışma sistemlerini takip ettim. Çoğu siteye üye olmadan önce dikkat ederseniz sözleşme ve onay ister neredeyse bütün bilgilerinize karşılık firmadan hiçbir şey talep etmeyeceğiniz bir metin önünüze koyulur ve kabul etmeniz halinde sitede kayıt işlemlerinizi tamamlayarak sitenin sistemine dahil edilirsiniz. Bu tür sözleşmelerden doğacak olan hukuki sorunların başımı ağrıtacağını düşünerek araştırmalarıma bir süre ara verdim.

Tabi bu arada yine yazıyorum sağlıkçı olduğum için de belirli alan üzerine daha fazla yoğunlaşarak sağlık alanında yazmaya daha fazla odaklanmıştım. Yazı yazmayı çok seven birkaç arkadaşım da yazdıklarımı incelediler ve gayet bilgilendirici ve keyifli bir paylaşım olduğunu söylediler. Bunun üzerine bunu nasıl kazanca çevirebiliriz diye bir konuşma geçti. Arkadaşlarım internette acilmakale.com isimli bir siteden bahsettiler ancak kendileri de üye olmadığı için ödeme sistemi, çalışma sistemi ve ekip içi iletişim hakkında pek detaylı fikrimiz olmadığı için bu konu kapanmıştı.

Ben daha sonrasında yazıdan vazgeçerek kendime hastanede çalışabileceğim bir iş buldum. Öylesine yoğun ve sorumluluk isteyen bir işti ki 6 ay boyunca uyumadığım gibi birçok sağlık sorunum da ortaya çıktı hastane sahasının benim için bir nebze daha erken olduğunu düşünerek hastaneden de ayrıldım. Hepinizin düşüncesi sağlıkçıların özel veya kamu sektörü olarak fark etmeden düşüneceği ilk şey kazancın güzel bir miktar olduğudur. Aslında pek de öyle değildi ya da ben sadece yazı işine odaklandığım için kendimi bu işte daha iyi hissedemedim hiçbir zaman. Bir akşam bilgisayarın başına geçtim ve yazı yazarak para kazanma gibi kelime grupları kullanarak çeşitli taramalar yaptım. Karşıma ilk çıkan site tahmin edersiniz ki acilmakale oldu. Bu siteyi facebook arama motorunda tekrar arattım ve orada da sürekli güncel ilanların bulunduğunu görünce tabiî ki havalara uçtum denilebilir kızlar.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Kızlar acilmakale.com sitesinin hem google arama motoru üzerinde hem facebook arama motoru üzerinde bağlantıları mevcut. Facebook sayfası üzerinden başvuru mesajı attım. Bu esnada sitedeki yorumlara da baktım ve internet üzerinde çeşitli şekillerde siteyi aratarak güven kazandım. Öncelikle site hakkında kesinlikle olumsuz bir yorum veya şikayet yoktu. Bu beni daha da sevindirdi. Beklemeye devam ettim ve ertesi gün başvuruma karşılık olarak geri cevap gönderilmişti. Daha önce hiç makale yazarlığı deneyimim olmadığı için benden örnek içerik hazırlamam isteniyor ve birkaç başlık alternatif olarak sunuluyordu. Ben de kabul ettim ve başlıklardan ikisini seçerek ayrı ayrı yazıp gönderdim. Acilmakale.com editörleri başvuru yaptığınızda hepinizden aynı şekilde içerik isteyerek üretim kalitesine bakar ve buna göre sizi yazar kadrosuna davet eder. Benim de göndermiş olduğum içerikler incelemeden başarı ile geçmiş ve bilgilerim istenmişti. İletişim bilgilerimi ilettikten sonra bana sistem detaylarını içeren bir bilgilendirme mesajı ilettiler. Bu bilgilendirme mesajı içerisinde sistem ile ilgili ihtiyaç duyduğum her şey yazıyordu. Aynı zamanda sisteme giriş yapabilmem için giriş bilgilerimde yer alıyordu ve artık sisteme bende katılmıştım ve yazı yazarak para kazanmak konusunu başarmıştım.

Çalışma Detayları Nasıl ?

Kızlar aynı adımları kullanarak sisteme dahil olduktan sonra, kendi panelinizde çeşitli kategorilerde makale başlıkları göreceksiniz. Bu makaleler uzunluğuna göre fiyatlandırılıyor. Yani ne kadar az ya da fazla yazılır ise kelime üzerinden ücretlendirilerek bakiyenize eklenmiş oluyor. Sistemde sağlık, astroloji, yemek tarifleri, cilt bakımı, anne ve bebek, beslenme, ekonomi, moda, dekorasyon, makyaj gibi çeşitli kategoriler mevcut. Dilediğiniz kategoriden dilediğiniz konuyu seçerek yazmaya başlayabiliyorsunuz. Seçmiş olduğunuz konu panelinizde karşınıza çıkıyor ve tekrar sizden istenen detayları görüp ona göre yazabiliyorsunuz. Sistem yöneticileri ve danışmanların istediği tek şey ne kadar yazılsın veya yazılmasın özgün cümleler ile makaleyi tamamlamak, kopyala yapıştır yapmamak. Telefon ile iletişimde bulunduğumuzda ilk baştan kuralları belirten sistem yöneticileri ilk içeriklerde hatalara karşı biraz esnek davranabiliyor.

Günlük Ne Kadar Vakit Ayırmam Gerekir?

Günlük olarak ayıracağınız vakti tamamen siz belirliyorsunuz kızlar. Ben öğrenciyim ve şuanda da çalıştığım için çok fazla vakit ayıramıyorum sadece toplu olarak verilen özel çalışmalara katılabiliyorum. Bu çalışmaları teslim ederek ücretimi bakiyeme alıyorum. Yaklaşık olarak 2 yıldır acilmakale.com bünyesinde blog yazarlığı yapıyorum. Almış olduğum özel çalışmalar için günlük olarak 4 saat ayırabiliyorum. Ancak bu zamanların dışında ekstra olarak yazmak istersem zamanımı bollaştırarak devam edebiliyorum. Kızlar en önemlisi de sürekli olarak yazma şartı yok. İstediğiniz kadar ara verip tekrardan yazmaya başlayabiliyorsunuz. Sistemde üyelik iptali, bakiye kesintisi gibi durumlar söz konusu bile değil. Ev ortamında çok rahat olarak çalışabileceğiniz bir iş. Bunun yanı sıra almış olduğunuz işlerde bir aksaklık veya teslimatında gecikme olacağını belirttiğiniz takdirde sistem yöneticisi ve ekibi çeşitli kolaylıkları da sağlıyor. Yazar kadrosuna dahil edildikten sonra zaten yazmayı seviyorsanız günlük bir saat bile olsa sizi başına çekebilecek gerçekten zevkli ve ekibin sistemsel olarak size tanıdığı kolaylıklar keyfinize keyif katıyor.

Ödeme Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Ödeme sistemi, her ayın belirli bir gününde vermiş olduğunuz iban numarasına ücretinizin aktarılması sureti ile gerçekleşiyor. Sizden iban numarası ve isim soy isim isteniyor. Ortalama 1 veya 2 güne ücretiniz hesabınıza aktarılıyor. 2 yıldır ödeme konusunda hiçbir aksama hiçbir sorun yaşamadım. Hatta tamamlamakta olduğum özel çalışmalarım için bakiyeme önden ücretim eklenerek motive edildim ve bu işime daha kolay odaklanmama neden oldu. Ödeme konusunda çok fazla kafanız karışmasın. Banka hesabınız yok ise cep para işlemi ile cebinize ücretiniz aktarılıyor. Emeğinizin karşılığını güzel bir iletişim ortamında ve evinizde bilgisayarınızın başında iken kolaylıkla alabiliyorsunuz.

Sistem Yetkilileri ile Nasıl İletişime Geçerim?

Acilmakale.com yazar kadrosuna dahil olduktan sonra sistem yöneticileri sizi whatsapp yazar grubuna ekleyerek çeşitli duyuruları görmenizi hatta var olan sorununuz için kendileri ile iletişim kurmanızı da sağlıyor. Güven konusunda kesinlikle bir problem yaşamadığım gibi istediğim her saatte ekibe ve sistem yöneticilerine ulaşma ve sorunumu ya da çalışma durumunu dile getirme şansı bulabiliyorum. Benim için en önemli şey de bu oldu acilmakale.com yöneticileri ekibini dinleyen, önerilere açık ve yazarlarının güvenini kazanmış bir çalışma sistemidir. Bu nedenle kızlar hiç düşünmeden başvurabilir ve boş vakitlerinizi kazanca çevirebilirsiniz. Her türlü imkan ve esnekliğin sağlandığı Acilmakale.com sitesini hem internet sitesi üzerinden hem facebook üzerinden incelemeyi unutmayın! Endişelerinizi yöneticiler ile paylaşabilir ve fikir alışverişi de sağlayarak güven kazanabilirsiniz. Bol şanslar!

Blog yazarlığı yaparak para kazanma ile ilgili aklıma gelenleri kendi tecrübelerim doğrultusunda sizlere mümkün olabildiğince detaylı bir şekilde ifade etmeye çalıştım. Eğer sizde blog yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız kesinlikle acilmakale ile gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular varsa konu altında yer alan yorum bölümünden bana iletebilirsiniz kızlar, en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git