Bir Erkekle Nasıl Konuşma Başlatılır ?

Bir Erkekle Nasıl Konuşma Başlatılır ?
31 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.155 kez okundu.

Dikkat çekin. Karşı cinsle iletişim kurmak kadınlara hep çok zor gelmiştir. Özellikle ilk adımı atacak olan taraf kadınsa işler biraz daha karmaşık hale gelir. Toplumda uzun yıllardır süren ilk adımı erkek atar algısı günümüzde yıkılmaya başlasa da o an ne yapacağımızı bilemez kimi zaman belki de hayatımızın aşkını cesaret edemediğimiz için kaçırmış oluruz. Kadınların altıncı hisleri çok kuvvetlidir, ona bakan, gülümseyen bir erkeğin onunla ilgilenip ilgilenmediğini çok iyi analiz eder.

İlk olarak hoşlandığınız erkeği bir süre gözlemleyin size karşı ilgisi varsa belki de ilk adımı sizden bekliyordur. Fakat siz bu adımı nasıl atacağınızı bilemiyorsanız. Sürekli geçiştirip kendinize bahaneler üretiyorsanız artık harekete geçme vakti hanımlar. Çok eski bir yöntemde olsa hala işe yarar bir yöntem olan adres sorma tekniği ilk etkileşimi başlatmak ve sohbet etmek için iyi bir başlangıç noktası olacaktır. Tabi bu tanımadığınız ama sürekli karşılaştığınız, bir türlü fırsat bulamayıp konuşamadığınız biri için geçerli bir yöntem. En zorundan başlayalım dedik. Ama sürekli karşılaştığınız aynı mahalle, aynı iş yeri veya aynı apartmanda oturuyorsanız yüzünüzde bir gülümseme ile günaydın, iyi akşamlar gibi sözler ileride bir konuşmanın temelini atmak için güzel bir adım. Eğer komşuysanız işiniz çok daha kolay demektir. En bilinen yöntem en eksi yöntemdir. Hamaratlık zamanı, hiç zaman kaybetmeden güzel bir börek yapıp kapısına dayanın. Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer diye boşuna dememişler. Ve ikinci kez olacak bir diyaloğu garantilemiş olursunuz o tabak illaki geri gelecek değil mi. Becerikli bir kadın artı bir öndedir.

bir-erkekle

Yardıma muhtaç kız imajı oluşturun. Her koşulda her erkekte işe yarar. Bir erkek buna asla kayıtsız kalamaz. Elinizden düşen bir poşet, yanlışlıkla ayağınızın kayması, evde aniden bozulan bir eşya için yardım istemek sıcak bir sohbet için etkili başlangıç yöntemleridir. Ondan hoşlandığınızı belli edecek ufak tatlı iltifatlarda bulunabilirsiniz. Gömleği veya saatinin hoş olduğunu söylemek hoşuna gidecektir.

Aynı iş yerinde çalışıyorsanız arkadaşlarınızla yapacağınız ortak bir plana onu da davet etmek yakınlaşmanızı sağlamak için uygun ortamı yaratacaktır. Ortak yaşanmışlıklar karşı cinsi size yaklaştırmada etkilidir. Onun ilgi alanına dair bilgiler edinip bu konularla ilgili sorular sormak onunla ilgilendiğinizi anlamasını sağlar ve onun ilgisini çeker.

Kalabalık ortamlarda birlikteyken cesaretinizi toplayın, kalabalıktan sıyrılmak için ona önerilerde bulunun. Pozitif konuşmalar yaparak enerjinizi karşı tarafa geçirin, canlı ve akıcı konuşmak, sorular sorarak sohbet açmak, konuşmanızı ilerletmek ve devamlılığını sağlamak için önemlidir.

Biraz cesaret ve istek bu yöntemleri uygulamak için yeterli olacak ve sizi doğrudan hedefe götürecektir. Sizde eğer konuşacak bir şey bulamıyor ve çözümler üretemiyorsanız bunlardan bir kaçını mutlaka denemelisiniz. Emin olun başarılı olacaksınız. İyi şanslar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git