Bir Erkeğin ‘Seni Seviyorum’ Demekten Başka Sevgisini Gösterebileceği 9 İçten Davranış

Bir Erkeğin ‘Seni Seviyorum’ Demekten Başka Sevgisini Gösterebileceği 9 İçten Davranış
31 Mart 2017 tarihinde eklendi, 510 kez okundu.

Her ne kadar iki kelimeden oluşsa da bazen seni seviyorum demek zor olabiliyor… Özellikle erkekler nedense söylemek yerine kadınların anlamasını bekliyorlar. Birini sevmek çok güzel şey, bu sevgiyi karşı tarafa yansıtmaksa bu sevgiyi yüceltmek demektir. Her ne kadar dile vurulduğunda daha etkili daha vurgulu olsa da, bazen kelimeler hareketler karşısında kifayetsiz kalır… İşte o kelimelerin kifayetsiz kaldığı,  biz kadınlara varsın söylemesin ben zaten o sevgiyi hissediyorum dedirten 9 davranış;

1. Sinirin Bozukken Seni Güldürmeye Çalışması

Bir erkek bir kadının mutsuz görmeye dayanamıyorsa onu seviyordur arkadaş. Hayat bu malum her zaman her dakika sıkıntı çıkabiliyor. Özellikle çiftler birbirlerinin sıkıntılarını ilk öğrenen insanlar oluyorlar. Hal böyle olunca da ilk desteği veren tarafın çiftlerden biri olması bekleniyor. Tabi erkek tarafı yapısı gereği daha düz mantık olarak bakıp hemen o andaki trajediden bir komedya çıkartabiliyor. Ama bunu değer verdiğine sevdiğine karşı yapıyor bundan emin olabiliriz. Değer vermediği sevmediği biri olsa aman boşver bu da gelir bu da geçer der ve gider.

2. Fikirlerine Saygı Göstermesi

Senin istediğin ama sevgilinin çokta istemediği bir durum var. Mesela erkek arkadaşının pek hoşlanmadığı bir arkadaşının doğum günü partisi var ve çift olarak katılmanız gerekiyor. Karşına alıp diyorsun ki bu benim için önemli ve senin de benimle olmanı istiyorum. Seni üzmemek için yarım saat bile yanında gelip gitmesi seni sevdiğini gösterir. Net.

3. Seni Dikkatlice Dinlemesi

Çok fena kavga ettiniz. Birazcık yatıştıktan sonra devreler yerine gelince asıl sorununuz yüzeye çıktı. İlk kim konuşmaya cesaret etti. Büyük ihtimalle sen başladın konuşmaya koca yürekli kız… Ama bunu dert etme sen ya da o fark etmez ilk konuşmaya başlayandan ziyade o konuşmayı dinliyor mu, anlıyor mu, tartıp ölçüyor mu o önemli. Anlattın anlattın tam son cümleni söylerken bir de bakmışsın karşındaki adam sana senin kuracağın cümlenin aynısını söyleyiverdi. İşte o an bence hiç bekleme kalıpları da boşver sen ona evlenme teklifi et.

4. Yakın Çevresiyle Korkusuzca Tanıştırması

Tam kahvelerinizi yudumluyorsunuz o sırada arkadan bir ses “Ooo abi ya naber nasıl gidiyor akşam halı sahaya geliyorsun dimi ?” Erkek arkadaşın ağzında kahve köpüğü o arkadaşını yanıtlamaya çalışırken yaptığı sonraki adım seni hemen onunla kız arkadaşım diye tanıştırmaksa bil ki bu çocuğun korkacak hiçbir şeyi yok ve seni açık yüreklilikle seviyor. Hatta bir de aileyle seni tanıştırıyorsa annesine bahsetmiş demektir ki bu her erkeğin her kadın için yapacağı bir şey değildir. Kaçırma bunu kızım.

5. Seninle Yaptığı Gelecek Planları

Klişelerden bahsetmiyorum burada. Evimin kadını çocuklarımın anası olacaksın demesin tabi ilk etapta ama yani hiç fena olmaz şöyle ne biliyim okul bitince ne yapsak senle aynı yerde mi yaşasak falan diye sorsa. Bu bile işlerin ciddi olduğunun göstergesi. Gelecekle ilgili hayallerini çoğul kişi çekim eklerine göre söylese. Yani mesela söyle yapsak, böyle yapsak dese bence biz kadınlar zaten anlarız o sevgiyi.

6. Küçük Hediyelerle Baş Döndürmesi

Aldığı hediyenin maddi önemi olmamalı senin için önemli olan gittiği her yerde seni görüp bunu ona almalıyım demiş olması. Bu demek oluyor ki sen hep onun düşüncelerindesin. Hatta bazen de kendisini sana sürpriz olarak getirmesi. Şöyle düşünelim işten çıktın deli gibi yorgunsun ve otobüs durağına yürüyorsun. Tam telefonu eline alıp sevgiline naz yapacakken bir de bakmışsın karşında o duruyor. Sana bakıp çok yoruldun dimi işte al sana kocaman bir kucak demesi… Havada aşk kokusu var J

7. Seninle Yeni Keşifler Yapmak İstemesi

Daha önce duyup yeni bir yere yemek yemeğe davet etmesi. Seni arayıp şuranın yeni tatlısı acayip patlamış yarın gider miyiz demesi aslında seninle her şeye varım ben demek kızlar anlayın artık şunu zorlamayın ve hadi gidelim deyin trip atmak yerine 😉 . Tamam hadi bu çok belli yine tatlı yemeğe götürüyor hani biz kadınlara yönelik bir aktivite. Aşkım yarın yeni bir arabanın deneme sürüşü varmış sende gelsene demesi bile seninle her şeyi paylaşmak istediği anlamına gelir hadi hadi naz yapmayın. Yeter seviyor çocuk seni!

8. Nasıl Göründüğünle Değil Nasıl Düşündüğünle İlgilenmesi

Sevgilinin kafası bu ara karışık. Ne yapması gerektiğini şaşırmış durumda. Şimdiye kadar o sıkıntısını kimseyle paylaşamamış ama artık bir akla ihtiyacı var ve sana koşuyor. Sen olsan ne yapardın diyor. Bil ki sana değer veriyor demek bu. Sen fikirlerinden oluşuyorsun bir yerde güzellik falan gelip geçici şeyler bunlar ve sevgilinde bunun gayet farkında o yüzden de senin yüzünün değil içinin güzelliğine bakıyor. Hadi yine şanslısın.

9. Hep Destek Tam Destek Olması

İlk sekiz davranış tabi ki çok önemli ve seven adamın içinden gelen hareket ve davranışlar. Ama bu son madde sevmeyen adamın yapabileceği bir davranış kesinlikle değil bunu çok net söyleyebilirim. Eğer karşındaki adam seni sevmiyorsa desteğini sana asla hissettirmez hatta tam aksine kendini boşlukta hissedersin. Bir adamın yanına gittiğinde kendini güvende asla sırtın yere gelmez olarak hissediyorsan sana olan duygularını, bağını, saygısını ve sevgisini kesinlikle sana hissettirmiş demektir. Bu adamdan daha seni seviyorum demesini beklemeyin o adam sizi sadece sevmiyor sizi yaşıyor demektir.

Ah ahh keşke herkese böyle bir sevgili denk gelse… Eğer sahipseniz gidin ona hemen sıkıca sarılın derim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git