Bikini Bölgesinde Oluşan Kabarcıklar Nasıl Geçer ?

Bikini Bölgesinde Oluşan Kabarcıklar Nasıl Geçer ?
25 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 580 kez okundu.

İster jilet ister ağda yapın mutlaka bikini bölgesinde az da olsa batıklar çıkmaya başlayabilir. Bikini bölgesinde meydana gelen siyah kabarcıklar batık tüylere neden olur. Kıl derinin altında kaldığı için yüzeye çıkamadıkça cildin alt yüzeyinde büyümeye başlar bu da enfeksiyona neden olur. Bunların geçmesini istiyorsanız temiz bir bezi sıcak su ile ıslatın ve bunu günde üç kere tüylerin üzerine doğru bastırın. Bu da cilt de yumuşamaya yardımcı olur bu şekilde kıl cilt yüzeyine daha kolay şekilde ortaya çıkar.

Batık tüyden kurtulmanın yolu cilde kese yapmaktır. Dilerseniz cildinizi peeling yaparak da rahatlatabilirsiniz. Bu şekilde ciltte oluşan ölü derilerden bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bazen tıraş ve ağdadan dolayı cilt üzerinde kaşıntı halinde pütürcükler meydana gelebilir. Bu pütürlükler genelde cildi çok kuru olan kişilerde meydana gelir. Bu kabarcıklardan meydana gelmemesi için cilde nemlendirici jel sürmelisiniz ve ağda yaparken çekilme esnasını yavaşça yapmanız gerekir.

bikini-bolgesinde-olusan-kabarcıklar-ne-sekilde-gecer

Cildin fazla zorlanmasından dolayı da bu kabarcıklar çıkmaya başlayabilir. Her genç kızın ve bayanların sıkça sorduğu sorudur bu kabarcıklar ile nasıl başa çıkılır diye. Çünkü yazın gelmesiyle birlikte deniz sezonu açılıyor ve bikini giyildiğinde o kabarcıklar kötü göründüğü için bunu önlemenin yolları gerekir. Epilasyon sonrası bu hale gelmesi cildinizin çok hassas olduğunu da gösterebilir.Bu da ciltte alerjiye neden olup kabarcıklara neden olabiliyor. Özel bir salona gidip peeling yaptırabilirsiniz ya da kozmetiklerden peeling alıp kendiniz de cildinize peeling yapabilirsiniz. Banyo sırasında hafif dokunuşlar ile kese yapın hızlı ve sert dokunuşlar daha fazla zarar verebilir. Duştan sonra mutlaka cildinize nemlendirici krem sürmeyi ihmal etmeyin. Cildiniz hassas ise bunun için bir cilt doktoruna gidip gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git