Bikini Bölgesi Tüylerine Çözüm Önerileri

Bikini Bölgesi Tüylerine Çözüm Önerileri
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 25 kez okundu.

Bikini bölgesi tüylerine çözüm önerileri nelerdir ? Bikini bölgesindeki tüylerden arınmak için izlenebilecek birçok yöntem var. Bu yöntemlerin başında geçmiş yıllardan beri çok sık kullanılan ağda geliyor. En acılı yöntem olan ağda yapmak aynı zamanda en iyi sonucu da veriyor. Sir ağdalar yüz bölgesi için çok popüler olsa da bikini bölgesi için çok önerilmiyor. Ağda, hem en uzun süre tüylerin çıkmasını geciktiriyor hem de en pürüzsüz görünümü yaratıyor. En esmer insanlarda bile bir haftaya kadar varan temizlik mümkün oluyor, bu süre bir aya kadar çıkabiliyor.

Ağda yaparken en çok dikkat edilmesi gereken ise ağdayı çekme sırasında tüylerin uzama yönüne zıt yönden çekmek gerekiyor. Bu durum daha çok acı verse de daha iyi sonuç veriyor. Öte yandan tüy dökücü kremler de çok sık olarak bikini bölgesi için kullanılıyor. Bu kremler çok fazla marka tarafından çok farklı içeriklerle üretiliyor.

Sert ve dik tüyler için pek etkili olamasa da ince tüyler için tüy dökücü krem yeterli olabiliyor. Ancak bu kremlerin sık kullanımı da bir süre sonra tüylerin çoğalmasına ve sertleşmesine neden oluyor. Öte yandan, çok fazla vakti olmayan ve hızlı çözümler isteyen kadınlar için ise jilet bir seçenek oluyor. Jilet pürüzsüz görünüm açısından en az kaliteyi sunan seçenek ve çok kısa süre içinde tüyler yeniden çıkıyor. Üstelik hem tüyler çoğalıp yayılım yerleri artıyor hem de giderek daha sert hale geliyor. Bu nedenle bikini bölgenizi olabildiği kadar jilet ile almamanız öneriliyor.

Kimi kadınlar ise tüyleri tamamen kökünden almaktansa özel makaslarla kısaltıp şekil vermeyi tercih ediyor. Daha sonra da gerektiği zaman ağda yaparak bu tüyleri alıyorlar. Burada kesme sırasında vajinaya zarar vermemeye çok dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca uzama bölgesine uygun biçimde kesmek gerekiyor.

Bikini bölgesi tüylerine çözüm önerileri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git