Bikini Bölgesi Tüyleri Nasıl İnceltilir?

Bikini Bölgesi Tüyleri Nasıl İnceltilir?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 26 kez okundu.

Bikini bölgesi tüyleri nasıl inceltilir ? İstenmeyen tüyler herkesin korkusu artık günümüz de. Hem sağlık hem de görünüm acısından bize sıkıntı olan istenmeyen tüylere yapılan yanlış işlemlerle zamanla kalınlaşır ve daha da çekilmez bir hal alır. Bikini bölgesi veya genital bölge de özellikle kadınlar için hijyene en çok önem verilmesi gereken bölgedir. Bu nedenle bikini bölgesindeki tüyleri almak için kullanacağınız yöntemlerin bikini bölgesinde iltihaplanma gibi problemlere sebep olmayacak bir yöntem olmasına dikkat etmeliyiz.

Çeşitli kıl inceltme yöntemleri sonucunda ortaya çıkan sorunlar olabiliyor. Bunlardan kurtulmak için uygulanan yöntemler belli bir süreç gerektirebilir. Böyle durumlarda daha pratik çözüm önerilerimiz var. Bikini bölgesi en çok sıkıntı yaratan bölgedir ancak buna rağmen jilet kullanmamanız gerekir. Çünkü jiletle bikini bölgesi kılları almakla bikini bölgesinde et batıkları, iltihap ve sivilcelerin oluşumuna sebep olacak.

Çok sıcak ağda ile yapılan tüy alma yöntemi bikini bölgenizi yakabileceğine gibi kızarıklıklara ve tahrişlere neden olabilir. Bu yüzden bikini bölgesinde ki tüyleri cımbız ile alabilirsiniz ancak bu size zaman kaybı ve zahmet olacaktır. Bu yüzden epilasyon kullanabilirsiniz ancak şu işlem sırasında tüyleri kırmadan kökünden almaya dikkat etmelisiniz. Yine bunların yanı sıra en kolay ve pratik çözüm tavsiyemiz ılık ağdalar olacaktır. Ilık ağdayı bir iki dakika bekletip tüylerin ters yönüne doğru çekerek tüylerinizden kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Bu işlem zamanla tüyleriniz incelmesini sağlayacaktır.

Tüm bunlara nazaran daha kesin çözüm olan lazer epilasyon… Kesinlikle iğneli epilasyon yaptırmayın. Ancak imkanınız varsa lazer epilasyon ile 4 ile 6 seansta bikini bölgenizdeki istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.
Özellikle yaz aylarında mayo ve bikini giydiğimiz zaman daha hoş bir görüntü elde etmek, daha bakımlı görünmek adına bu yöntemlere başvura bilirsiniz.

Bikini bölgesi tüyleri nasıl inceltilir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git