Bikini Bölgesi Tüyleri Nasıl Dökülür?

Bikini Bölgesi Tüyleri Nasıl Dökülür?
20 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 25 kez okundu.

Bikini bölgesi tüyleri nasıl dökülür ? Bikini bölgesi ne denli görünürde bir bölge olmasa da hijyen ve sağlık bakımından temizliğine önem verilmesi gereken önemli bir bölgedir. Gerekli temizlik ve bakım sağlanmadığı takdirde kötü kokuya, mantar, egzama gibi bir takım sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Bikini bölgesi anatomik yapısı itibari ile kapalı ve nemli bir yapıya sahip olduğundan hastalıkların oluşumuna elverişli bir ortam oluşturmaktadır. Bayanların özellikle aylık regl dönemlerinde o bölgenin tüylü olmasının yanı sıra bir de kanamanın gerçekleşmesi, kişinin vücut ifrazatı ile birleşerek rahatsız edici kötü bir koku oluşumuna neden olmaktadır. Birebir iletişimde ya da toplu ortamlarda o bölgede, gereken hijyen ve bakım sağlanmadığından oluşan kötü koku arkadaşlık ilişkilerini tehlikeye atabilmektedir. Peki bu durumla karşılaşmamak adına bikini bölgesi tüylerini nasıl dökebiliriz?

 

Bu bölgedeki tüyleri dökmede ilk akla gelen yöntem tüy dökücü kremlerdir. Toz halindeki bu krem su ile karıştırılarak bulamaç haline getirilip ilgili bölgeye sürülür, kuruduktan sonra da o bölgeye su tutularak tüylerin dökülmesi sağlanır. Tüy dökücü kremler kullanımı esnasında kesinlikle tahriş olmuş yere sürülmemeli ve de kese yardımı ile temizlenmemelidir. Bu kremler genellikle rahatsız edici ağır bir kokuya sahip olduğundan çokça tercih edilmemektedir. Günümüzün en çok kullanılan ve çağa ayak uydurmuş olan yöntemi lazer epilasyon olup, bikini bölgesindeki tüylerin yüzde seksen oranında dökülmesine olanak sağlamaktadır. Ancak bu yöntem biraz sabır gerektirmekte ve zamana yayılmaktadır.

Yaklaşık 10-12 seans uygulanan lazer tedavisi, kıl köklerini aşama aşama yakarak, dökülmesini sağlayıp kimi vücutlarda yüzde yüze kadar sonuçlar da verebilmektedir. Beyaz tüyleri görmeyen lazer epilasyon beyaz tenli hanımlara oranla esmer bayanlarda daha etkili ve kalıcı sonuçlar verebilmektedir. Özellikle kışın yapılması daha uygun olan Lazer epilasyon uygulamasında, kullanılan aletin markası, cihazın yeni olması ve kullanıcısının bu işte profesyonel olması büyük önem teşkil etmektedir. Bikini bölgesinde bu tip tüy dökme yöntemine başvurmadan önce iyi bir araştırma yapmakta fayda vardır.

Bikini bölgesi tüyleri nasıl dökülür ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git