Bikini Bölgesi Tüyleri Nasıl Alınmalı?

Bikini Bölgesi Tüyleri Nasıl Alınmalı?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 23 kez okundu.

Bikini bölgesi tüyleri nasıl alınmalı ? Kadın, erkek demeden artık herkesin ortak sorunu haline gelen tüy alma, çileli bir olay olarak baş derdi olmuş durumda. Hijyen ve sağlık açısından temizlenmesi gereken tüy alma işlemi can yakıcı olsa da üstesinden gelinmesi gerekiyor. Özellikle hep kapalı olan ve bakteri üremesi için elverişli bir ortam olan bikini bölgesi başlı başına bir sorun.

Bikini bölgesi yani kasık bölgesi, üreme organlarının bulunduğu, dış yüzeyi kıllar ile kaplı bir bölgedir. Orada oluşan kıllar dış deriyi kaplayarak koruma görevi görür. Birçok görüş kılların tamamen temizlenmemesi, üzerinden makas ile kısaltılması gerektiğini savunur. Kökünden alınan kılların, gözenekleri boş bırakıp tıkanacağı ve bölgeyi tahriş edeceği iddia edilir. Başka bir görüş ise tamamen temizlenmesi gerektiğini, aksi durumda bikini bölgesinin terleyip mikrop kapmaya müsait olacağını söylemekte. Her iki durumda mantıklı görünse de tercih bizlere kalmış durumda. Bikini bölgesi hassas ve etli bir bölge olduğu için tüy alma işleminin dikkatli yapılması gerekir.

En bilindik yöntemlerin başında ağda gelir. Sir ağda tüyleri almak ile beraber tüyleri azaltır ve inceltir. Sir ağda kullanmadan önce uygulama yapılacak bölgeye pudra uygulanır daha sonra spatula ile ağda sürülür, ağda bezi ile tüylerin çıkış yönünün tersine çekilir. Çekerken cildi gergin tutmak acıyı hafifletir. Diğer bir yol ise jilet. Acısız olması ile beraber çok kısa sürede bitebilen bir yöntemdir. Kötü yanı ise tüyler daha sık ve daha sert çıkması. Tüy alma işleminden sonra bölgeye soğuk su dökülmesi kızarıklığı önler. Ayrıca ağda sonrası bölgeye limon veya nane yağı sürülmesi tüylerin azalmasını sağlar. Diğer bir yöntem olarak ise lazer önerilir. Kesin sonuç almak isteyenler için ideal bir yöntem. Güzellik merkezlerinde %90 bitiş garantisi ile tüylerden kökünden kurtulmayı vadediyor. Tercih sizin 🙂

Bikini bölgesi tüyleri nasıl alınmalı ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git