Beşiktaş Cumartesi Pazarı / İstanbul

Beşiktaş Cumartesi Pazarı / İstanbul
5 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 389 kez okundu.

Pazar kültürünün gittikçe özelleşip güzelleştiği ve alışveriş merkezlerinin önüne geçtiği bu dönemde en favori pazarları gezip sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Sıradaki pazarımız Beşiktaş Pazarı. Cumartesi günleri olan bu pazar eskiden otopark olan 2 katlı bir mekanın düzenlenmesiyle bugünkü haline geldi. Beşiktaş Evlendirme Dairesi arkasında bulunan bu pazarın giriş katı meyve sebze, diğer katında ise yok yok denilebilecek bir halde. Gelin sizi bu pazar hakkında biraz bilgilendirelim.

Beşiktaş Cumartesi Pazarından Neler Alınabilir ?

Sizi yeni pazar kültürüyle tanıştıracak pazarlardan biri olan bu pazarda cümlenin tam anlamıyla ne ararsanız var. Satabilecek ürünü olan herkes burada. Ev eşyalarından kişisel tasarım ürünlerine, ihraç fazlası marka ürünlerden çeşit çeşit takılara, iç çamaşırdan ayakkabıya, çantadan orijinal kozmetik malzemelerine ve sayamayacağımız pek çok şey bu pazarda standında sizleri bekliyor.

Beşiktaş Cumartesi Pazarına Ne Zaman Gitmeliyim ?

Pazar kalabalıklaşmadan ve güzel ürünler kapılmadan gitmenizi tercih ederiz. Yani sabah saatlerini tercih etmeniz sizin için daha verimli bir alışveriş olacaktır.

Avantajları

Pazarın en büyük avantajı tabi ki fiyat uygunluğu. Ama son zamanlarda bu uygunluğun yanına kaliteyi de eklediklerini çok rahat görebiliyoruz. Butik kıvamında pek çok satıcı masrafı azaltmak maksadıyla pazar tezgahlarını tercih ettiklerini söylüyorlar. Ürünler her hafta yenileniyor ve mevsimine göre mağazalardan daha önce davranıyorlar. Marka ürünlere daha uyguna ve daha kolay ulaşmanızı sağlıyorlar.

Dezavantajları

Aşırı yoğun ve kalabalık olması ve kıyafetleri deneyememeniz dışında bir dezavantajı yok. Erken gelerek kalabalığı engelleyebilirsiniz ve satıcıyla anlaşarak olmayan ürünlerin değişimi için anlaşabilirsiniz. Böylece sorun kalmayacaktır.

Alışveriş Sonrası Mola Durağı Osmanlı Gözlemecisi

Alışveriş sonrası yorgunluğunuzu atmak için büyük mekanlar yerine bu sakin, şirin ve aşırı lezzetli gözlemeciyi tercih edebilirsiniz. Biz bayıldık lezzetine!

Beşiktaş Cumartesi Pazarı Servis Saatleri

Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş Cumartesi Pazarı’na ücretsiz ring seferleri düzenlemektedir. Servis saatleri 11:00-16:00 saatleri arasında değişmektedir. Detaylı bilgi belediyenin web sitesinden öğrenilebilir.

Beşiktaş Cumartesi Pazarı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Muradiye Mahallesi, Nüzhetiye Cadddesi Deryadil Sokak Yıldız-Beşiktaş

Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nin hemen arkasındadır. Beşiktaş Meydanı’na geldikten sonar Deryadil Sokağı’na gelerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git