Bel Soğukluğu İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Bel Soğukluğu İçin Hangi Doktora Gidilir ?
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 365 kez okundu.

Bel soğukluğu için hangi doktora gidilir ? Bel soğukluğuna hangi poliklinik bakar ? Bel soğukluğu için hangi bölüme gidilir ?

Bel Soğukluğu İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Bel soğukluğu nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda bel soğukluğuna hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

  • üroloji

Bel Soğukluğu Nedir ?

Erkeklerde ve kadınlarda oldukça farklı olarak görülen ve bulaşıcı olan bir sağlık sorunudur. Daha çok cinsel birleşme yolu ile meydana gelen bel soğukluğu, kişiden kişiye hastalığın virüsleri aktarılarak da bulaşımı sağlanır. Kadınlarda ve erkeklerde ortak olarak kısırlığa neden olan bu hastalık, kadınlardan dış gebeliğe de etki ettiği bilinmektedir. Kısa sürede tedavi edilirse bir şey olmaz iken eğer tedavisi ihmal edilir ise kişinin büyük sorunlar ile karşılaşması da mümkündür.

Bel Soğukluğu Nedenleri

Bel soğukluğu nedenleri arasında ilk olarak tabi ki de birden çok kişi ile ilişkiye girmek gelir. Cinsel ilişkiye girmeden önce anal, oral ya da vajinal ilişkilerde kişiler temizliğini tam yapmadı ise karşıda olan insanlara da her an bulaşabilir. Bunun yanı sıra bireylerde kendiliğinden fazla kişi ile ilişkiye girdikten sonra üretilen bakterilerden dolayı olduğu da bilinmektedir.

Bel Soğukluğu Belirtileri

Hem erkeklerde hem de kadınlarda ortak olarak gözüken bu hastalık kişilerin üreme organlarından gelen akıntı ile kendini belli edebilir. Bunun yanı sıra kadınların ilerleyen zamanlarda eğer tedaviye başlanması ise vajina kısımlarında mantar gibi meydana gelen yaralar ile kendini belli eder iken hem erkek hem de kadınlarda artık cinsel isteksizlik olması ile de belli eder. Sadece bu kadarı ile de değil bir yandan da erkeklerin üreme organlarında meydana gelen eğrilme ve küçülme ile de belli eder. Alt karın bölgesinde ağrılar ile de belli ederken her iki tarafta da kanama ve kaşıntı ile de işaret eder. Cinsel birleşme sırasında olan acıların yanı sıra her an yorgunluk hissi ve bir anda çıkan ateşler en büyük belirtileri arasında yer alır. Gözlerde kızarma ve boğazda olan ağrı da ek olarak yanlarında yer alır.

Bel Soğukluğu Tedavisi

Bireylerde meydana gelen bel soğukluğu en kısa sürede tedavi edilmesi gereken bir nedendir. Tedavi edilmek için daha çok fark edilir edilmez doktora gidilmesi gerekir. Eğer ilerleyen safhalara geçildi ise ameliyat ile o bakteriler temizlenir iken daha ilk safhalarda ise ilaç tedavisi uygulanır.

Bel soğukluğu için hangi doktora gitmeyelim ? Bel soğukluğu hangi bölüme girer diye soruyorsanız üroloji bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git