Bebek Bezi Seçimi

Bebek Bezi Seçimi
23 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 485 kez okundu.

Bebek bezi seçimi nasıl olmalıdır ?Bebeğimizin doğumuna kısa bir zaman kala hemen hemen her anne adayı gibi bizler de bebeğimiz için çeşitli farklı farklı hazırlıklar yapmaktayız. Bu battaniyesinden bebek odasına bebek odasından bebek bezine kadar bebeğimiz için gerekli olan hemen her şeyi önceden hazırlarız.

Peki bebek bezini neye göre seçmeliyiz?

bebek-bezi-secimi

Bebek bezi modeli seçimin de dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir? Evet hanımlar işte bu gün ki makalemiz de tam da bu sorunuzun üzerine sizler için bebek bezi seçimin de dikkate edilmesi gerekenleri araştırdık. Haydi gelin bir an önce başlayalım da sizler de doğumunuza az bir zaman kala bebeğiniz için en doğru bebek bezi nasıl olmalıdır ona karar verin.

bebek-bezleri-secimiArkadaşlar eğer bebek bezi alacaksanız öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken altın kural bebeğinizin cinsiyetine göre bebek bezi çeşidini almaktır. Örneğin bebeğiniz eğer kız ise kızlara göre tasarlanmış ve arkası daha uzun olan bebek bezlerini ya da eğer bebeğiniz erkek ise erkeklere göre tasarlanmış olan ve ön kısmı daha uzun olan bebek bezlerini tercih etmelisiniz. Bu yol ile bebeğinizin genital bölgesinin hep kuru kalmasını sağlayacaksınız. Bebek bezi alırken dikkat edilmesi gereken ikinci kuralımız ise bebek bezimizin emici olmasıdır. Bu sayede hem daha kuru hem de daha sağlıklı bir bebeklik dönemi geçirmiş olacaksınız. Arkadaşlar bebek bezleri piyasa da bir çok farklı farklı markaya ait olup çok seçenek olarak bulunmaktadır. Sizin yapmanı gereken ise bu makale doğrultusun da bebeğinize en sağlıklı bir şekil de bebe bezi seçimidir. O zamane duruyoruz haydi devam edelim. Bebek bezi seçiminde dikkate dilmesi gereken üçüncü altın kuralımız ise kalitedir. Arkadaşlar sırf ucuz olsun diye kalitesiz bir bebek aldınız takdir de bebeğiniz sağlıksız bir bebeklik dönemi geçirecektir. Ancak kimyasal içermeyen bebek bezleri alımın da bebeğiniz hemen daha kuru hem de daha sağlıklı bir bebeklik dönemi geçirecektir. Peki bebek bezleri neden bu kadar önemlidir.

bebek-bez-secimi

Arkadaşlar sevgili anne ve baba adayları bebeğiniz tam iki buçuk yıl boyunca belki de daha uzun bir süre boyunca bu bezleri kullanacaktır ve siz eğer kalitesiz bir bebek bezi alırsanız bebeğiniz iki buçuk yıl boyunca sağlıksız bir ortam da tuvaletini yapacak demektir ve bu da beraberinde bir çok hastalık getirmektedir. Bebek bezleri doğumdan itibaren bebeğinizin yaşına ve kilosuna bağlı olarak her iki ay da bir değiştirilmelidir. Bunun yanı sıra bebek bezlerin de markanın yanı sıra kalitesi de oldukça önemlidir. Bebek bezi seçiminde her annenin mutlaka dikkat etmesi gereken bir diğer maddemiz ise bebek bezimizin emiciliğidir. Bebek bezi her ne kadar emici ise o kadar sağlıklı ve kalitelidir. Bebek bezi alırken bezin içerdiği maddelere ve yayıldığı maddelere de dikkat edilmelidir. Sert ve kuru bir bebek bezi bebeğinizin vücudunun daha fazla tahriş olmasına ve daha çok yıpranmasına yol açar. Ancak kuru ve kalitesiz bir bebek bezi alındığı takdir de bebeğiniz de değişik olma ihtimali de daha çok artar. Arkadaşlar eğer bebeğinize bebek bezi alacaksınız bebeğinizin kaç aylık olduğuna değil kaç kilo olduğuna bakınız ki bebeğinizin vücuduna ve kilosuna orantılı bir bebek bezi alınız. Bebekler ilk aylardan sonra daha sonra hareketlenmeye başlar işte tam da bu yüzdendir ki bebeğinizin bebek bezinin daha emici ve de daha rahat olmasına dikkat ediniz. Evet hanımlar tüm bu özeliklere bakarak umarım artık sizler de bir bebek bezi hakkında bilgi sahibi olmuşsunuzdur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git