Bebek Bezi Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Bebek Bezi Seçimi Nasıl Olmalıdır ?
23 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 558 kez okundu.

Bebek bezi seçimi nasıl olmalıdır ? Bez seçiminde çok dikkatli olmanız gerekir. Çünkü bebekler çok hassas bir vücutları vardır. Ve bu yüzden de annelerin bebekleri için çok önemli olan bez seçimini yaparken çok dikkatli olmaları gerekir. Anneler bir bezin bebeği için doğru olup olmadığı anca deneme yanılma yoluyla karara varabilir. Ya da deneyimli annelerin önerileri ile de en iyi bebek bezini seçebilir. Bazen anne adaylarının bebek bezini test etmek imkanları olur: bu yol tabi ki daha güvenli bir yol olacaktır.

Bebek Bezi Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli ?

bebek-bezi-secimi-nasil-olmalidir

Bebek bezi çeşitlerinden seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bebeğin fiziksel özellikleridir. Yani bebeğin kilosudur. Eğer bebek kilolu bir bebek is bebek bezinin yaşıtlarının kullandığı numaradan bir numara daha büyük olması gerekir. Çünkü bebek bezinin bebeği rahat ettirmesi gerekir. Eğer bebeğin kullandığı bez onu sıkıyorsa bebekte pişik meydana gelir. Ve bu durumda bebeğin sağlığını rahatını bozar. Annelerin bebek bezi alırken dikkat etmeleri gereken bir başka nokta da bebeğin cinsiyetlidir. Bebeğin kız ya da erkek olması bebek bezinde farklılık gösterir. Eskiden bebek bezi üreticileri böyle bir konuya değinmezlerdi. Ama son bebek üreticileri özellikle de hugges markalarında bebek bezi cinsiyete göre yapılmıştır. Erkek ve kız bebeklerin idrar yapma yerleri çok farklıdır. Bu yüzden eğer aynı bez modeli yapılırsa bu bebeği rahatsız eder. Bu yüzden de bebek bezi alırken kız ve erkek olarak ayırınız. Biliyorsunuz ki bebek bezi bebeğin genital bölgesine bağlanır. Genital bölge de erkek ve kız da farklılık gösterir. Bu yüzden bebeklerin cinsiyetine göre bebek bezi üretilmiştir. Bebek bezi alırken bezin hijyenik ve temiz olmasına çok dikkat ediniz. Çünkü bebek bezi bebeğin genital bölgesine bağlanır. Ve genital bölge mikrop kapmaya çok müsait bir yerdir. Anne adaylarının bebek bezi alırken açıktan bebek bezi almamalıdır. Ya da dışarıdan kilo ile satılan bebek bezlerini asla almalardırlar. En güvenli bebek bezleri paket içinde satılan bebek bezleridir.
Bebeğiniz için en güvenli bebek bezini seçerken emiş gücü en yüksek olan bebek bezi kullanılmalıdır. Emiş gücü iyi ise bebekte pişik olmaz. Emiş gücü yüksek olan bezlerde bebek çok iyi rahat eder. Pişik olmaz. İdrarı içine hapseder. Ve annenin bebeğinin altını uzun süre değiştirmezse bile kuru kaldığını bilir. Anneler de rahat eder.

bebek-bezi-secimi-nasil-olabilmelidir

Anne adayları da bebek doğmadan önce bebeği için bir sürü hazırlık yapar. Hatta bebeği için yeni doğan bezleri alır. Bu yeni doğan bezleri aslında Bebek için çok güvenli bezlerdir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır o da yeni doğan bezlerinden çok fazla stoklan maması konusudur. Çünkü bebeğin gelişimi çok hızlı olur. Ve bebek çok çabuk büyür. Çok fazla alınan bezler ziyan olur. Ekonomik açıdan bu nokta önemlidir. Anne adayları bez alırken de daha önce hiç duymadığınız yeni piyasaya sunulmuş olan bezlerden uzak durmanız gerekir. Çünkü bu bezler daha çok ucuz olup annelerin dikkatini çekebilirler. Unutulmaması gereken bir nokta her zaman pahalı ürünlerin daha kaliteli olduğunu unutmayınız. Bilindik markalardan kullanmanız bebeğinizin güvenliği ve sağlığı açısından çok daha faydalıdır. İşte bu yüzden anneler bebek bezi alırken sırf ekonomik diye bebek bezi almayınız. Eğer alsanız bile bebeğinizin altını kontrol ediniz. Bebeğinizi bilindik bebek bezi markaları bebeğin gelişimini kilosunu boyunu cinsiyetini ve en önemlisi bebeğin sağlığını ve konforunu düşünerek tasarlanmıştır. bu yüzden de bilindik markaları kullanmanızı şiddetle öneriyorum. Sevgili anneler ve anne adayları sağlıklı günler diliyorum.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git